PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka ręczna: pójść za ciosem

A
A

W sobotę, 18 kwietnia o godz. 19.00, piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk zagrają w hali AWFiS z Nielbą Wągrowiec. Oba zespoły bardzo dobrze rozpoczęły play-outy o utrzymanie się w lidze. Gdańszczanie wygrali w Lubinie z Zagłębiem, Nielba pokonała u siebie Śląsk Wrocław.

W sezonie zasadniczym bezpośrednie mecze dwukrotnie wygrało Wybrzeże – 22:21 w Gdańsku oraz 30:24 w Wągrowcu. Jest zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. - Mamy 10 punktów przewagi nad Nielbą, nikt jednak nie lekceważy rywali – zachowuje ostrożność obrotowy Tymoteusz Piątek. - Nielbiści pokazali już ze Śląskiem, na co ich stać. To młody zespół i wielu graczy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Jestem pewny, że będą grali do ostatniego gwizdka. Emocji na pewno nie zabraknie.

Nielba nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie się i tym dziwniejsze było jej zwycięstwo nad Śląskiem 27:24 – dopiero drugie w sezonie. Skazani na pożarcie pokazali pazurki i trzeba będzie na nich uważać. Tym niemniej, każdy wynik inny niż wygrana Wybrzeża będzie sensacją.

Wybrzeże i Zagłębie Lubin mają w grupie spadkowej po 14 punktów, Śląsk 12, Nielba 4. Spadają z Superligi dwa ostatnie zespoły, trzeci od końca zagra w barażu z zespołem z I ligi.

k.g.