PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka ręczna: mocarze w Ergo Arenie

A
A

W sobotę, 7 marca o godz. 17.30, piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk po raz drugi w tym sezonie zagrają w Ergo Arenie. Przeciwnikiem będzie Orlen Wisła Płock, wicemistrz Polski i uczestnik 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Od sezonu 1989/90 zespół z Płocka nie schodzi z podium mistrzostw Polski! 7 razy zdobywał mistrzostwo, 13 razy wicemistrzostwo, 5 razy kończył rozgrywki na trzecim miejscu. W tym sezonie ma w lidze bilans: 15 zwycięstw – 1 remis – 1 porażka i zajmuje w tabeli drugie miejsce, za Vive Tauronem Kielce. W Lidze Mistrzów sezonu 2014/15 Orlen Wisła zajęła trzecie miejsce w grupie i awansowała do najlepszej szesnastki drużyn w Europie. W 1/8 finału spotka się z macedońskim Vardarem Skopje.

W kadrze zespołu jest pięciu reprezentantów Polski: Marcin Wichary, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak, Michał Daszek i Adam Wiśniewski. Skład uzupełniają reprezentanci Hiszpanii: Rodrigo Corrales i Angel Montoro, Rumunii: Valentin Ghionea, Portugalii: Tiago Rocha oraz Serbii: Ivan Nikcević i Nemanja Zelenović. Trenerem (od 2013 roku) jest Hiszpan Manuel Cadenas, który równolegle prowadzi reprezentację swojego kraju, z którą w 2014 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy, a na tegorocznych mistrzostwach świata przegrał mecz o brązowy medal z Polską.

W Wybrzeżu grają wychowankowie Orlen Wisły: Kacper Adamski i Andrzej Rakowski, w ubiegłym sezonie występował w Płocku Marcin Lijewski. W latach 2001-2007 zawodnikiem Orlenu Wisły był obecny trener Wybrzeża, Damian Wleklak.

Gdańscy zawodnicy obiecują walkę o dobry wynik, ale zdają sobie sprawę, że łatwo nie będzie. – Każdy wie, że nie jesteśmy faworytami, ale będziemy chcieli postawić się przeciwnikom najmocniej, jak to tylko będzie możliwe i postaramy się stworzyć świetne widowisko – zapowiada Hubert Kornecki. Wybrzeże zajmuje w tabeli Superligi 10. miejsce, trzecie od końca.

Mecz na żywo pokaże stacja Polsat Sport i to ona narzuciła godzinę rozpoczęcia meczu. – Pół godziny później, o godz. 18.00, na PGE Arenie zacznie się mecz piłkarzy Lechii z GKS Bełchatów. Nic nie mogliśmy zrobić w sprawie przesunięcia terminu naszego spotkania – mówi prezes Wybrzeża Zbigniew Trzoska.

Bilety sprzedają się bardzo dobrze. Do tej pory kibice zakupili prawie 2600 wejściówek. Przygotowano 6600 biletów. Można je kupować na www.eventim.pl, www.ergoarena.pl, w kasie nr 3 Ergo Areny (10.00 - 16.00), w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt. W dniu meczu kasy w hali czynne od godz. 10.00. Ceny biletów - 20, 15 i 10 zł (ulgowe).

k.g.