PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka ręczna: debiut Wybrzeża w Gdańsku

W sobotę, 13 września, o godzinie 18.00 piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk rozegrają w Ergo Arenie swój pierwszy mecz w Superlidze w roli gospodarza. Rywalem będzie Zagłębie Lubin.

A
A

W sobotę, 13 września, o godzinie 18.00 piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk rozegrają w Ergo Arenie swój pierwszy mecz w Superlidze w roli gospodarza. Rywalem będzie Zagłębie Lubin.

Zagłębie największe sukcesy odnosiło w ostatnich latach. W sezonie 2006/07 zdobyło mistrzostwo Polski. Lubinianie mają też na koncie dwa srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw Polski. Raz zdobyli Puchar Polski. Dobrze spisywali się podczas meczów sparingowych przed sezonem, m.in. wygrali z Wybrzeżem 22:15. W pierwszej kolejce Superligi przegrali jednak w Głogowie z Chrobrym 24:28.

W Wybrzeżu, po porażce na inaugurację z MMTS w Kwidzynie, z optymizmem patrzą na sobotnie spotkanie. – Podejdziemy do niego z ogromną chęcią wygranej. Mam nadzieję, że do Ergo Areny przyjdzie dużo ludzi, aby nas dopingować – mówi prawoskrzydłowy Wojciech Prymlewicz. Rozgrywający Jacek Sulej dodaje: - Na pewno stać nas na zwycięstwo. Będzie to nas kosztowało dużo pracy. Nikt jednak nie da nam punktów za darmo.

Dla prezesa Zbigniewa Trzoski ważne jest, ilu do Ergo Areny przyjdzie kibiców: – Zaplanowaliśmy w tym sezonie trzy mecze w Ergo Arenie – debiutancki z Zagłębiem oraz z Vive Tauron Kielce i Wisłą Orlenem Płock. Pozostałe zamierzamy rozegrać w hali AWFiS, która liczy 1500 miejsc. Jeśli jednak się okaże, że w sobotę na Zagłębie przyjdzie dużo osób, wtedy pomyślimy o zmianie planu i przeniesieniu części spotkań do Ergo Areny.

Bilety do nabycia:

•   sprzedaż internetowa www.eventim.pl
•   kasa nr 3 w Ergo Arenie, czynna pn.- pt. w godz. 10-16, tel.: (58) 76 72 101
•   sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert

Ceny biletów:

• 15 zł – bilet normalny
• 10 zł – bilet ulgowy (przysługuje młodzieży szkolnej oraz studentom za okazaniem legitymacji)
• 2 zł - dla grup zorganizowanych (grupy młodzieży szkolnej oraz studenci AWFiS za okazaniem legitymacji pod nadzorem opiekuna po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze klubu

• Osoby niepełnosprawne – Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie należy wysłać e-maila na adres: niepelnosprawni@ergoarena.pl

Karnet: 180 zł (obejmuje mecze fazy zasadniczej oraz mecze play-off lub play-out)

Karnet VIP: 1620 zł dla dwóch osób (obejmuje mecze fazy zasadniczej oraz mecze play-off lub play-out). Istnieje możliwość zakupu karnetu VIP dla jednej osoby w cenie 810 zł

w.g., k.g.