PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka nożna: Przystanek Euro po raz siódmy

W dniach 11 – 12 czerwca, pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, na stadionie PGE Arena w Gdańsku odbędzie się VII edycja Przystanku Euro.

A
A

W dniach 11 – 12 czerwca, pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, na stadionie PGE Arena w Gdańsku odbędzie się VII edycja Przystanku Euro

To turniej piłkarski dla 12-latków. Biorą w nim udział drużyny reprezentujące wszystkie powiaty województwa pomorskiego. Ideą turnieju jest krzewienie sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Turniej w Gdańsku jest zwieńczeniem zmagań młodych sportowców, rywalizujących najpierw na szczeblach powiatowych. W turnieju finałowym biorą udział drużyny zgłoszone przez starostwa poszczególnych powiatów.

Mecze rozgrywane są na boisku o wymiarach 28x55 m, bramki 2x5 m. Czas gry 2x10 min. W każdej drużynie gra 6 zawodników (5 + bramkarz), zmiany systemem hokejowym dokonywane podczas przerw w grze.

Eliminacje wyłonią cztery zespoły, które w drugim dniu turnieju  podejmą walkę o miano najlepszej drużyny województwa pomorskiego. Każda z drużyn uczestniczących w turnieju otrzyma upominek. Drużyny, które zajmą miejsca I-IV, otrzymają puchary i nagrody rzeczowe, a zawodnicy – medale.

Turniej rozpocznie się 11 czerwca o godz. 9.00, super finał – 12 czerwca o godz. 10.00.

W 2012 roku pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Gdańska.

Wstęp na imprezę wolny.

a.w.