PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka nożna: Lechia bliżej Europy

Wszystkie kluby piłkarskiej ekstraklasy otrzymały licencje na grę w sezonie 2014/2015. Górnik Zabrze, Wisła Kraków i Ruch Chorzów nie otrzymały natomiast licencji na grę w europejskich pucharach.

A
A

Wszystkie kluby piłkarskiej ekstraklasy otrzymały licencje na grę w sezonie 2014/2015. Górnik Zabrze, Wisła Kraków i Ruch Chorzów nie otrzymały natomiast licencji na grę w europejskich pucharach.

Po obradach Komisji Licencyjnej PZPN, jej przewodniczący Krzysztof Sachs poinformował, że w przypadku Górnika licencji na grę w rozgrywkach UEFA odmówiono ze względu na brak uregulowania zaległych zobowiązań wobec klubu piłkarskiego oraz niektórych piłkarzy po 31 marca 2014 roku. Ponadto, w przypadku Górnika, a także Ruchu oraz Wisły licencji na grę w europejskich pucharach odmówiono za niewykazanie w złożonej prognozie finansowej zdolności do kontynuacji działalności do końca sezonu 2014/15.

Cała trójka ma pięć dni na odwołanie się od decyzji pierwszej instancji. Górnik podobno nie zamierza się odwoływać, nie wiadomo, co z Ruchem i Wisłą. Jeśli ta decyzja PZPN zostanie utrzymana, wtedy Lechii Gdańsk będzie znacznie bliżej do startu w kwalifikacjach Ligi Europejskiej.

Dwa pierwsze miejsca w tabeli na zakończenie sezonu zajmą Legia Warszawa i Lech Poznań. Jedna z tych drużyn zagra w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, druga – w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. Zajmujący obecnie w tabeli ósme miejsce Zawisza Bydgoszcz również weźmie udział w kwalifikacjach Ligi Europejskiej, ponieważ zdobył Puchar Polski. Pozostało do obsadzenia jedno miejsce.

Jeśli – ze względów licencyjnych – nie będą mogły go zająć trzeci obecnie w tabeli Ruch, czwarta Wisła i szósty Górnik, pozostaną jedynie dwaj kandydaci: piąta Pogoń Szczecin (25 pkt) oraz siódma Lechia (24). Do zakończenia rozgrywek ligowych zostały cztery kolejki.

k.g.