PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Paweł Adamowicz: czujcie się jak w domu

- Gdańszczanie są szczęśliwi, że goszczą elitę męskiej siatkówki – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas czwartkowej konferencji prasowej w hotelu Mercure. Wzięli w niej też udział przedstawiciele drużyn grających w Ergo Arenie oraz organizatorzy mistrzostw.

A
A

- Gdańszczanie są szczęśliwi, że goszczą elitę męskiej siatkówki – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas czwartkowej konferencji prasowej w hotelu Mercure.

- Cieszę się, że po ubiegłym roku, kiedy odbywało się u nas Euro 2012, mamy mistrzostwa Europy w siatkówce, a w przyszłym roku mistrzostwa świata – dodał Adamowicz. - To pokazuje, że wydane wspólnie z Sopotem środki na budowę hali Ergo Arena i innych obiektów dają nam wiele okazji na organizowanie tak ważnych imprez sportowych. Siatkarskie mistrzostwa będą świetną okazją do promocji tego sportu wśród gdańskich dzieci i młodzieży. Myślę, żeby zorganizować dla najmłodszych naszych mieszkańców spotkanie z reprezentacją, to byłaby dla nich ogromna motywacja do rozpoczęcia przygody z siatkówką. Życzę wszystkim drużynom udanego pobytu w Trójmieście, czujcie się jak w domu. Mam nadzieję, że w przyszłości wrócicie tutaj jako turyści.

- Bardzo dziękuję władzom Gdańska, z prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele, za gościnność. Chcę przypomnieć, że to właśnie siatkówka otworzyła Ergo Arenę w 2011 roku. Wszyscy podkreślają piękno i funkcjonalność tej hali. Gratuluję wspaniałej inwestycji – stwierdził Wojciech Czayka, dyrektor mistrzostw Europy.

Trener Andrea Anastasi i kapitan drużyny Marcin Możdżonek obiecali walkę o medal. - Dziękuję prezydentowi Gdańska, wszystko jest wspaniale przygotowane. Może kiedyś odwiedzę Gdańsk jako turysta. Teraz przyjechaliśmy tutaj grać. Fajnie jest potrenować, ale to mecze i rywalizacja są naszym celem. Kochamy grać i walczyć – powiedział Anastasi. - Liczymy na dobrą zabawę kibiców, bo jak oni będą się dobrze bawić, wtedy nam będzie się lepiej grało. Jesteśmy dobrze przygotowani i nie możemy się już doczekać pierwszego meczu – dodał Możdżonek.

k.g.