PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Partyka i Pogorzelec stypendystkami Miasta Gdańska

W czwartek, 8 sierpnia, w siedzibie Biura ds. Sportu Natalia Partyka i Daria Pogorzelec otrzymały nominacje stypendialne Miasta Gdańska na drugie półrocze 2013 roku. Liczba gdańskich sportowców - stypendystów wzrosła tym samym do 45.

A
A

W czwartek, 8 sierpnia, w siedzibie Biura ds. Sportu Natalia Partyka i Daria Pogorzelec otrzymały nominacje stypendialne Miasta Gdańska na drugie półrocze 2013 roku. Liczba gdańskich sportowców - stypendystów wzrosła tym samym do 45.

Partyka, złota medalistka (indywidualnie) i brązowa (w drużynie) igrzysk paraolimpijskich w Londynie, a także Pogorzelec - siódma judoczka igrzysk olimpijskich w kategorii do 78 kg dołączyły do grona stypendystów wskutek zmiany uchwały Rady Miasta Gdańska, która określa warunki, które sportowiec musi wypełnić, by otrzymywać od Miasta pieniądze. Obu zawodniczkom przyznano najwyższe stypendia (2000 zł brutto miesięcznie).

Podczas uroczystości w Biurze ds. Sportu obecni byli: Mirosław Zdanowicz, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta, radny Piotr Borawski, prof. Wojciech Przybylski, szef Gdańskiej Rady Sportu oraz Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura ds. Sportu.

Zdjęcie 1: Wojciech Przybylski, Natalia Partyka, Mirosław Zdanowicz

Zdjęcie 2: Wojciech Przybylski, Daria Pogorzelec

Na wydatki stypendialne przeznaczono w budżecie Miasta Gdańska na 2013 rok 770 tys. złotych.

Lista stypendystów gdańskich na 2013 rok:

1. Borchardt Przemysław, wioślarz AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w czwórce wagi lekkiej;

2. Buczek Grzegorz, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

3. Buchajło Jurij, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

4. Chlewińska Karolina, florecistka AZS AWFiS, 5. miejsce drużynowo na IO w Londynie;

5. Domański Tomasz, judoka AZS AWFiS, 2. miejsce na ME juniorów (do l. 23), mistrz Polski seniorów kat. open;

6. Furmanek Katarzyna, judoczka AZS AWFiS, 3. miejsce na ME juniorów (do l. 23), mistrzyni Polski seniorek 78 kg;

7. Glonek Radosław, szermierz AZS AWFiS, 5. miejsce na ME seniorów (indywidualnie i drużynowo);

8. Godek Jarosław, wioślarz AZS AWFiS, 5. miejsce na ME seniorów w czwórce bez sternika;

9. Gorczyca Przemysław, pływak AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów na 50 m st. klas.;

10. Gryglewski Krystian, florecista AZS AWFiS, 3. miejsce na ME juniorów (drużynowo);

11. Hebda Tomasz, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

12. Hedesz Karol, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

13. Jabłoński Tomasz, pięściarz SAKO, mistrz Polski seniorów w wadze średniej (75 kg);

14. Janda Piotr, florecista AZS AWFiS, 3. miejsce na ME juniorów (drużynowo);

15. Janeczko Rafał, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

16. Janik Igor, oszczepnik AZS AWFiS, 6. miejsce na ME, mistrz Polski seniorów;

17. Jankowski Miłosz, wioślarz AZS AWFiS, 2. miejsce na MMŚ w dwójce podwójnej wagi lekkiej;

18. Jurkowski Piotr, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

19. Kawiecki Paweł, florecista AZS AWFiS, 5. miejsce na ME seniorów (drużynowo), mistrz Polski seniorów;

20. Klawiter Paulina, lekkoatletka AZS AWFiS, mistrzyni Polski w sztafecie 4x100 m;

21. Kołodziński Paweł, żeglarz AZS AWFiS, mistrz Polski w klasie 49er;

22. Korol Adam, wioślarz AZS AWFiS, 6. miejsce na igrzyskach w Londynie w czwórce podwójnej;

23. Kwiatkowski Robert, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

24. Leszczyńska Zuzanna, lekkoatletka AZS AWFiS, mistrzyni Polski w sztafecie 4x100 m

25. Łyczbińska Hanna, florecistka AZS AWFiS, mistrzyni Europy juniorów indywidualnie i drużynowo;

26. Łyczbińska Marta, florecistka AZS AWFiS, wicemistrzyni Europy juniorów indywidualnie, złoty medal w turnieju drużynowym;

27. Łyszczarz Marek, gimnastyk sportowy AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w skoku;

28. Majcher Cyprian, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

29. Myszka Piotr, żeglarz AZS AWFiS, brązowy medalista ME w klasie RS:X;

30. Osmański Paweł, szermierz AZS AWFiS, brązowy medalista ME juniorów (drużynowo);

31. Partyka Natalia, tenisistka stołowa Szansy Start Gdańsk, złoty medal (indywidualnie) i brązowy (drużynowo) na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie;

32. Pawlikowska Zuzanna, judoczka AZS AWFiS, mistrzyni Polski seniorów w wadze 52 kg;

33. Piszczek Piotr, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

34. Płonka Marek, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

35. Pogorzelec Daria, judoczka SGKS Wybrzeże, 7. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Londynie w kat. -78 kg;

36. Przybytek Łukasz, żeglarz AZS AWFiS, mistrz Polski w klasie 49er;

37. Rybicka Anna, florecistka AZS AWFiS, 4. miejsce na ME seniorów (drużynowo);

38. Rygielska Emilia, florecistka AZS AWFiS, mistrzyni Europy juniorów w drużynie;

39. Serwiak Rafał, wioślarz AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w czwórce wagi lekkiej;

40. Sobczak Daniel, wioślarz AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w czwórce wagi lekkiej;

41. Szpręgiel Łukasz, wioślarz AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w czwórce wagi lekkiej;

42. Wantoch-Rekowski Dariusz, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;

43. Wesołowska Katarzyna, lekkoatletka AZS AWFiS, mistrzyni Polski w sztafecie 4x100 m

44. Wiaderek Piotr, lekkoatleta AZS AWFiS, 4. miejsce na ME, mistrz Polski w biegu na 400 m;

45. Wilczuk Mariusz, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym.

k.g.

Fot. Andrzej Radomski