PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mistrzostwa Europy w siatkówce w Ergo Arenie - organizacja ruchu

W związku z rozpoczynającymi się już w najbliższy piątek mistrzostwami Europy w piłce siatkowej przypominamy, że na czas imprezy zmieni się organizacja ruchu wokół hali Ergo Arena. Wyłączony z ruchu zostanie również Targ Węglowy, na którym powstanie Strefa Kibica.

A
A

W związku z rozpoczynającymi się już w najbliższy piątek mistrzostwami Europy w piłce siatkowej przypominamy, że na czas imprezy zmieni się organizacja ruchu wokół hali Ergo Arena. Wyłączony z ruchu zostanie również Targ Węglowy, na którym powstanie Strefa Kibica.

Tymczasowa organizacja ruchu przy hali Ergo Arena

DOJAZD:

 1. Ul. Łokietka – kierujący z założenia nie wjeżdżają na rondo tylko na parkingi przeznaczone dla uczestników imprezy. Wyjazd z ronda Drogą Zieloną. Wjazd w ulicę Gospody od strony ronda wyłącznie dla mieszkańców oraz służb porządkowych i miejskich. 
 2. Dojazd Drogą Zieloną – kibice z dwoma biletami na dwa mecze wjeżdżają na parking ERGO Arena, kibice z jednym biletem na pierwszy mecz na godz. 17:00 kierowani będą na parking przy ul. Łokietka, natomiast w przypadku jego zapełnienia wyjazd Drogą Zieloną w ul. Pomorską na udostępnione tam parkingi miejskie.
 3. Przejazd ul. Gospody od godz. 15:00 możliwy będzie tylko dla osób posiadających identyfikatory Zarządów Spółdzielni Mieszkaniowych Żabianka i Osiedle Młodych (mieszkańcy) oraz dla służb porządkowych i miejskich.
 4. Na tablicach świetlnych przy Drodze Zielonej pojawi się aktualizowana informacja o zapełnieniu parkingów i sposobie dojazdu.
 5. W ul. Gospody obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

WYJAZD:

 1. W pierwszej kolejności ul. Gospody funkcjonuje jako ciąg pieszy (będzie zamknięta dla pojazdów do chwili rozejścia się uczestników imprezy).
 2. Wyjazd z parkingu głównego w Drogę Zieloną na dwa pasy a następnie rozjazd w kierunku Gdańska i Sopotu – to główna i podstawowa trasa wyjazdu.
 3. yjazd z parkingu przy ul. Łokietka wyłącznie ul. Łokietka przez Sopot (bez wjeżdżania na rondo). Ul. Łokietka zamknięta zostanie od strony Sopotu na 30 min. przed zakończeniem pierwszego meczu (wjazd w ul. Łokietka możliwy będzie tylko od strony ronda).
 4. Na czas rozejścia uczestników imprezy zablokowany będzie wyjazd (bliższy ul. Pomorskiej) na ul. Gospody. Zostanie odblokowany po rozejściu się uczestników imprezy.
 5. Dodatkowy wyjazd z głównego parkingu równolegle do ronda zostanie uruchomiony, po rozejściu się pieszych.

 

Funkcjonowanie Parkingów

Parking ERGO Arena

 • parking płatny przy Hali Widowiskowo – Sportowej do 750 miejsc,
 • parking płatny wzdłuż ul. Łokietka (Sopot) od 300 do 350 miejsc,

Parkingi miejskie

 • parking bezpłatny w ul. Pomorskiej (Gdańsk) od 300 do 350 miejsc.

Komunikacja miejska

Bezpłatne przejazdy na podstawie biletu na mecz

ZTM Gdańsk wspólnie z PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. podpisał specjalną umowę z Polską Siatkówką Sp. z o.o., dzięki której w dni meczowe 20, 21, 22, 24 i 25.09.2013 każdy kibic posiadający bilet wstępu na mecz w Ergo Arenie będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przejazdów wszystkimi tramwajami i autobusami ZTM Gdańsk na wszystkich trasach oraz pociągami SKM na trasie z Gdyni Chyloni do Gdańska Głównego (w obu kierunkach) od momentu 3 godzin przed rozpoczęciem pierwszego meczu w danym dniu meczowym do 3 godzin po zakończeniu ostatniego meczu w tym samym dniu meczowym.

Główny dojazd pociągami SKM

Głównym środkiem transportu na dojazd do Ergo Areny i na powrót z niej będą pociągi SKM. Aby szybko dojechać do Ergo Areny, należy wysiąść na przystanku Gdańsk Żabianka SKM i następnie dojść ul. Subisława i ul. Rybacką do Ergo Areny.

Tramwaje i autobusy ZTM Gdańsk

W bezpośrednie okolice Ergo Areny dojeżdżają również tramwaje linii:

nr 2 z Łostowic Świętokrzyskiej przez Centrum-Zaspę-Przymorze
nr 6 z Łostowic Świętokrzyskiej przez Centrum-Wrzeszcz-Oliwę
nr 8 ze Stogów przez Centrum-Zaspę-Przymorze
nr 11 z Chełmu przez Wrzeszcz-Oliwę.

Należy wysiąść na przystankach: „Gospody”, „Pomorska” lub „Os. Wejhera” – stąd już tylko 5 minut na pieszo do Ergo Areny. Po zakończeniu meczów, z tych samych przystanków odjadą w/w linie wg stałych rozkładów jazdy i z dodatkowymi kursami w przypadku dużego zainteresowania.

Z Nowego Portu przez Brzeźno-Przymorze istnieje możliwość bezpośredniego dojazdu autobusami linii 148 wg stałego rozkładu jazdy. Należy wysiąść na przystanku „Gospody”. Po zakończeniu meczów z przystanku "Pomorska" będą realizowane kursy wg stałego rozkładu jazdy oraz odjadą dodatkowe autobusy tej linii w przypadku dużego zainteresowania.

Funkcjonowanie linii autobusowej 148 w ciągu ul. Gospody zostanie utrzymane, jednak z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno przed jak i po meczach mogą zostać wprowadzone chwilowe zmiany, które będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

UWAGA! Ze względu na przewidywany wzmożony ruch na drogach w rejonie Ergo Areny mieszkańcom okolicznych osiedli proponujemy, by w miarę możliwości korzystali w czasie Mistrzostw z komunikacji miejskiej. Zaś kierowców nie zmierzających na mecze prosimy o wybór innej trasy niż ulice wokół hali.


Tymczasowa organizacja ruchu przy Strefie Kibica (Targ Węglowy)

Targ Węglowy w Gdańsku Głównym zostanie wyłączony z ruchu kołowego. W tym rejonie nie przewiduje się dodatkowych zmian w organizacji ruchu.

Asystent Kibica

Asystent Kibica, czyli specjalna broszura zawierająca wszelkie informacje przydatne dla kibiców zmierzających na mecze, będzie kolportowana na bramkach wyjazdowych z autostrady A1, na dworcach PKS i PKP, na przystankach SKM, a także rozdawana przez wolontariuszy na wszystkich głównych trasach dojścia do Ergo Areny.

Materiały do pobrania: