PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mecz LOTOSU Trefla z PGE Skrą dla 11 tysięcy widzów

A
A

Zwycięstwo gdańskich siatkarzy w Bełchatowie zwiększyło zainteresowanie zaplanowanym na 14 marca półfinałem PlusLigi w Ergo Arenie. Wejściówki chciało kupić tak wielu kibiców, że nie wytrzymały serwery systemu biletowego. Przez pierwsze 36 godzin sprzedaży właścicieli znalazło już ponad 5 tysięcy biletów.

Do sprzedaży bilety trafiły w piątek wieczorem, ale przez pierwszą dobę kupować je mogli tylko posiadacze całosezonowych abonamentów. Otwarta sprzedaż rozpoczęła się w sobotę o godz. 18.00, tuż po zakończeniu zwycięskiego pojedynku w Bełchatowie.

Jak zwykle, najszybciej rozeszły się wejściówki w sektorach w centralnych częściach prostych. Obecnie na pierwszej i trzeciej kondygnacji miejsca dostępne są już tylko na łukach. Rekordowo szybko, bo już w drugiej dobie sprzedaży otwarto jedną z prostych na piątym piętrze. Pozostałe bilety na tym poziomie trafią do sprzedaży, kiedy wyczerpywać się będą dotychczas udostępnione zasoby.

Rekord frekwencji na ligowym meczu w Ergo Arenie, ustanowiony podczas meczu LOTOSU Trefla z PGE Skrą w sezonie zasadniczym, wynosi 10 635 widzów. Sobotnie spotkanie półfinałowe obserwować będzie mogło około 11 tysięcy widzów. Klub pracuje nad możliwością dostawienia dodatkowych miejsc i powiększenia pojemności obiektu.

Mecz LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów odbędzie się w sobotę, 14 marca, o godz. 20.00. W sprzedaży pozostają ulgowe wejściówki w cenie 15 i 20 zł oraz normalne w cenie 25 i 30 zł. Posiadaczom karnetów na sezon zasadniczy od tych cen przysługuje dodatkowo 30 proc. zniżki. Bilety można kupić za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY, w Sklepie Koszykarza, na stoisku Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot, a na wybrane sektory także na terenie całego kraju w punktach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.

Trzeci mecz LOTOSU Trefla z PGE Skrą rozegrany zostanie w środę, 18 marca, w Bełchatowie, zaś ewentualne czwarte spotkanie w Ergo Arenie zaplanowano na niedzielę, 22 marca.

Michał Rudnicki