PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

LOTOS Trefl: wychowanek na środku

A
A

W pierwszym zespole LOTOSU Trefla zadebiutuje w przyszłym sezonie 20-letni Karol Behrendt. Młody środkowy z gdańskim klubem związany jest od 2008 roku.

Behrendt urodził się w 1995 roku w Chojnicach. Mierzy 197 cm. Reprezentował gdański klub w kategorii młodzika, kadeta i juniora. Od sezonu 2011/2012 występował także w Młodej Lidze. Był podstawowym graczem LOTOSU Trefla w sezonie 2012/2013, kiedy gdańszczanie triumfowali w tych rozgrywkach, oraz rok później, kiedy sięgnęli po brązowy medal.

- Gdańsk jest moim miejscem na ziemi. Czuję się tu dobrze, mam tu rodzinę, przyjaciół, dziewczynę. Zawsze chciałem grać w PlusLidze w barwach LOTOSU Trefla i teraz jestem bliski spełnienia swojego marzenia. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy pod okiem trenera Andrei Anastasiego będę stawał się coraz lepszym siatkarzem i w przyszłości wywalczę sobie miejsce w pierwszym składzie – ambitnie zapowiada Behrendt.

Sezon 2014/2015 spędził w pierwszoligowym Kęczaninie Kęty. Był podstawowym graczem tego zespołu, dzięki czemu mógł nabrać doświadczenia. Teraz, po roku przerwy, wraca do Gdańska, by występować w PlusLidze, podobnie jak wcześniej uczynili inni gracze pierwszego zespołu – Artur Ratajczak czy Damian Schulz.

- Szkolenie młodzieży w naszym klubie stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu wychowujemy wielu graczy, którzy w przyszłości mogą reprezentować nasz klub w PlusLidze – mówi Piotr Należyty, prezes LOTOSU Trefla. - Zależy nam, by pierwszy zespół w jak największym stopniu oparty był na wychowankach. Karol jest kolejnym z naszych graczy, który ogrywał się w pierwszej lidze, a my cały czas śledziliśmy jego postępy. Wspólnie z trenerem Andreą Anastasim uznaliśmy, że jest już gotowy na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Kontrakt Behrendta obowiązuje przez dwa lata. Dwuletnie umowy z klubem mają też trzej inni środkowi - Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb i Artur Ratajczak.

- Karol w pierwszej lidze nabrał niezbędnego doświadczenia i teraz nadszedł czas na jego przejście do pierwszego zespołu LOTOSU Trefla. Chcę poświęcić dużo czasu na pracę nad rozwojem perspektywicznych graczy, takich jak Behrendt, by w przyszłości mogli odgrywać coraz ważniejsze role w naszej drużynie – podkreślił Andrea Anastasi, trener wicemistrzów Polski.

Michał Rudnicki