PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

LOTOS Trefl – Jastrzębski Węgiel: o trzecie miejsce

Siatkarze LOTOSU Trefla w niedzielę o godz. 14.45 zakończą serię pojedynków z medalistami poprzedniego sezonu. Po mistrzach z Bełchatowa i wicemistrzach z Rzeszowa na drodze żółto-czarnych stanie kolejny uczestnik play-off Ligi Mistrzów, Jastrzębski Węgiel.

A
A

Siatkarze LOTOSU Trefla w niedzielę o godz. 14.45 zakończą serię pojedynków z medalistami poprzedniego sezonu. Po mistrzach z Bełchatowa i wicemistrzach z Rzeszowa na drodze żółto-czarnych stanie kolejny uczestnik play-off Ligi Mistrzów, Jastrzębski Węgiel.

Dla LOTOSU Trefla ten mecz będzie najważniejszy w sezonie zasadniczym. Jeśli gdańscy siatkarze chcą utrzymać trzecie miejsce, muszą w Ergo Arenie pokonać rywali. Wtedy będą mieli los we własnych rękach, a miejsce na podium mogliby przypieczętować w wyjazdowym spotkaniu z Politechniką Warszawską 21 lutego. Jeśli w niedzielę nie zdobędą przynajmniej dwóch punktów, ich pozycja będzie zależała również od wyników innych drużyn.

Jastrzębski Węgiel od początku 2015 roku imponuje formą. Z siedmiu styczniowych i lutowych meczów w PlusLidze wygrał sześć, dokładając do tego dwa zwycięstwa w europejskich pucharach. W Lidze Mistrzów jastrzębianie zajęli drugie miejsce w grupie, ustępując tylko rosyjskim potentatom z Nowosybirska. W czwartek zagrali z włoską Perugią w pierwszym spotkaniu play-off. Przegrali 2:3 po bardzo wyrównanym meczu. W tabeli PlusLigi zespół z Jastrzębia dogonił gdańszczan i obecnie wyprzedza LOTOS Trefl lepszym bilansem setów.

Do Ergo Areny przyjadą reprezentanci sześciu krajów. W prowadzonym przez Włocha Roberto Piazzę zespole występują: jego rodak Michał Łasko, Słowak Michal Masny, Słoweniec Alen Pajenk, Francuz Guillaume Quesque, Grek Dmitro Filippov i Polacy – Krzysztof Gierczyński, Damian Wojtaszek, Grzegorz Kosok i Patryk Czarnowski. Zabraknie kontuzjowanych od dłuższego czasu Denysa Kaliberdy i Zbigniewa Bartmana, ale potencjał zespołu gości jest ogromny. Podopieczni Andrei Anastasiego wiedzą jednak, jak pokonać jastrzębian, bowiem w pierwszej rundzie wygrali w hali rywala 3:2.

Kolejny z hitów PlusLigi cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców, choć trudno spodziewać się, że poprawiony zostanie rekord frekwencji, ustanowiony podczas spotkania z PGE Skrą (ponad 10,5 tys.). Organizatorzy spodziewają się 6 – 7 tysięcy widzów.

Wejściówki nabywać można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY, w Sklepie Koszykarza, na stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Centrum Riviera, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.

Michał Rudnicki, k.g.