PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

LOTOS Trefl idzie na rękę PGE Skrze

A
A

Czwarte spotkanie półfinału play-off PlusLigi pomiędzy Lotosem Trefl Gdańsk i PGE Skrą zostało przełożone z 22 marca na 4 kwietnia. Wszystko po to, aby zespół z Bełchatowa mógł lepiej przygotować się do turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który odbędzie się w dniach 28-29 marca. Kierownictwo klubu z Gdańska uwzględniło tym samym prośbę działaczy, zawodników i trenera Skry Miguela Angela Falaski.

Oświadczenie klubu Trefl Gdańsk SA

w sprawie korekt terminarza półfinałowych meczów PlusLigi

między LOTOSEM Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów

Zarząd klubu Trefl Gdańsk SA, w porozumieniu z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej i klubem KPS Skra Bełchatów SA, informuje o przełożeniu czwartego meczu półfinału PlusLigi między LOTOSEM Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów z niedzieli, 22 marca, na sobotę, 4 kwietnia 2015. Zmianie nie ulegnie termin trzeciego spotkania, zaplanowanego na środę, 18 marca.

Wierzymy, że decyzja ta pozwoli drużynie z Bełchatowa na perfekcyjne przygotowanie się do turnieju Final Four Ligi Mistrzów i że dzięki zmianom w terminarzu półfinałowych meczów PlusLigi zarówno PGE Skra, jak i Asseco Resovia, staną w Berlinie na podium najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie, pisząc tym samym kolejną, wspaniałą kartę w historii polskiej siatkówki.

Jednocześnie wyrażamy niezadowolenie z powodu ubiegłotygodniowych działań klubu z Bełchatowa, mających na celu wywarcie medialnej presji na zarządzie klubu Trefl Gdańsk SA i sztabie szkoleniowym naszej drużyny. Rozmowy na temat przełożenia terminów toczyły się od ubiegłego czwartku, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie nie została dotąd przedstawiona. Z przykrością przyjmowaliśmy więc insynuacje godzące w dobre imię klubu, drużyny i sztabu szkoleniowego.

Początkowo nie byliśmy wprawdzie entuzjastami sugerowanych korekt w terminarzu półfinałowych meczów PlusLigi, po pierwsze ze względu na krótki czas na wprowadzenie owych zmian, a po drugie z uwagi na problematyczną datę czwartego meczu zaproponowaną przez KPS Skra Bełchatów SA – 4 kwietnia, czyli Wielką Sobotę. Wciąż prowadziliśmy jednak rozmowy z PLPS i klubem z Bełchatowa, zarówno na poziomie zarządów klubów, jak i szkoleniowców drużyn. Ostatecznie zdecydowaliśmy się przystać na rozwiązanie korzystne z punktu widzenia interesu polskiej siatkówki.

Mamy nadzieję, że spotkanie pomiędzy LOTOSEM Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów, które rozegrane zostanie w sobotę, 4 kwietnia, w Ergo Arenie, ponownie okaże się świętem polskiej siatkówki i zostanie zapamiętane jako wielki mecz, zarówno pod względem poziomu sportowego widowiska, jak i atmosfery na trybunach.

Z poważaniem,

Zarząd klubu Trefl Gdańsk SA