PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

LOTOS Trefl: Grzyb na kolejne dwa lata

A
A

Czołowy środkowy PlusLigi przedłużył kontrakt z LOTOSEM Treflem. Wojciech Grzyb w zespole Andrei Anastasiego występować będzie przynajmniej do końca sezonu 2016/2017.

Wojciech Grzyb ma 34 lata i mierzy 206 cm. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy. Srebrny medal PlusLigi wywalczony w minionym sezonie z drużyną LOTOSU Trefla był jego 11. ligowym krążkiem w ostatnich 12 latach. Wcześniej w barwach olsztyńskiego AZS-u wywalczył dwa srebrne i trzy brązowe medale siatkarskiej ekstraklasy, zaś z Asseco Resovią zdobył dwa tytuły mistrza Polski oraz srebro i dwukrotnie brąz mistrzostw kraju. W Gdańsku po raz pierwszy sięgnął po Puchar Polski. W dwóch najbliższych sezonach jako siatkarz LOTOSU Trefla będzie grał o kolejne trofea.

GRZYB

- W kolejnym roku walka o medale będzie bardzo ciężka, bo rezygnacja z fazy play-off oznacza, że na podium będą mogły stanąć tylko najlepsze drużyny sezonu zasadniczego. Wierzę jednak, że tym razem też sprawimy kibicom wiele radości. Nad pozostaniem w LOTOSIE Treflu nie zastanawiałem się długo. Mnie i mojej rodzinie bardzo podoba się w Gdańsku, współpraca z klubem i trenerem również układa się znakomicie, dlatego cieszę się, że będę tu grał przez kolejne dwa lata – podkreślił Grzyb.

W zakończonym sezonie był czołowym środkowym PlusLigi. Uplasował się w najlepszej piątce blokujących i w najlepszej dziesiątce zagrywających. Trzykrotnie otrzymywał tytuł MVP meczów, w tym m.in. w jednym ze zwycięskich półfinałowych starć w Bełchatowie.

- Wojtek był jednym z najważniejszych elementów mojego zespołu. To przede wszystkim wspaniały człowiek, profesjonalista, a przy tym znakomity siatkarz. Miał świetny sezon, w trakcie którego stale podnosił swój poziom. Był fundamentem naszej drużyny i imponował swoimi umiejętnościami w bloku, ataku i zagrywce. Cieszę się, że będę mógł z nim pracować przez kolejne dwa lata – powiedział Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

Grzyb obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, do której wrócił po pięciu latach przerwy i z którą w przeszłości sięgał m.in. po wicemistrzostwo świata. Już wkrótce może ponownie wystąpić w rozgrywkach Ligi Światowej.

Nowe kontrakty w Gdańsku podpisali już: trener Andrea Anastasi, przyjmujący Mateusz Mika, atakujący Murphy Troy i rozgrywający Marco Falaschi. Ważne umowy mają: Mateusz Czunkiewicz (libero), Przemysław Stępień (rozgrywający) oraz Damian Schulz (atakujący). Odszedł przyjmujący Krzysztof Wierzbowski.

Michał Rudnicki, k.g.