PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

List intencyjny: Jaguar rusza tropem talentów

W poniedziałek, w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego powołania ośrodka Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk na osiedlu Kokoszki w Gdańsku. Za szkolenie dzieci i młodzieży odpowiadać będzie tam miejscowy klub, Jaguar.

A
A

W poniedziałek, w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego powołania ośrodka Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk na osiedlu Kokoszki w Gdańsku. Za szkolenie dzieci i młodzieży odpowiadać będzie tam miejscowy klub, Jaguar.

W ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, otwartych zostało już 10 ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk na terenie województwa pomorskiego. Ten w Kokoszkach będzie wyjątkowy, bo jaki pierwszy położony będzie w granicach samego Gdańska.

- Wierzymy w ten projekt, dlatego nie zapominamy o gdańskich klubach, które dobrze szkolą dzieci w dzielnicach oddalonych od centrum. Jeśli wszyscy włożą w niego wiele serca, to przyszłość piłki nożnej w Gdańsku będzie lepsza. Skoczkowie narciarscy już udowodnili, że tam, gdzie wszyscy jednoczą się wokół jednej idei, ciężką pracą można dojść do sukcesu – uważa Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy LOTOS.

Inicjatywa powołania ośrodka APLG w Kokoszkach stworzona została z myślą o dzieciach mieszkających na osiedlach znajdujących się „za obwodnicą”, na obrzeżach Gdańska. Dzielnice te dynamicznie rozwijają się, powstają nowe osiedla, a nie wszyscy rodzice mają możliwość dowożenia dzieci na treningi do centrum miasta.

- Chcieliśmy stworzyć alternatywę dla trenowania w Gdańsku. Dzięki powstaniu ośrodka w Kokoszkach, dzieci zyskają dostęp do profesjonalnego treningu, bo Jaguar będzie realizował nasz system szkolenia, a my z kolei liczymy na dopływ kolejnych talentów – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk.

Ośrodek w Kokoszkach powstanie na mocy umowy z Jaguarem. To jeden z prężniej działających klubów na terenie Gdańska, zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży. Obecnie trenuje w nim 170 młodych zawodników z Kokoszek, Karczemek, Kiełpina, Banina i Osowy.

- Oczekujemy, że po przystąpieniu do projektu, jeszcze więcej rodziców nam zaufa i liczba dzieci się podwoi. Oferujemy im szkolenie na wysokim poziomie i dobrą bazę – przekonuje Michał Jadanowski, prezes Jaguara.

Środki na budowę bazy sportowej w Kokoszkach przekazało Miasto Gdańsk, teraz dzięki projektowi „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” stworzony potencjał będzie można maksymalnie wykorzystać.

- Warto było tym ludziom uwierzyć i użyczyć obiekt, bo działając w rozsądny sposób, zyskali zaufanie Lechii i LOTOSU. „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” to bardzo ważny projekt, który pomaga dbać o zdrowie naszych dzieci. Na razie to przede wszystkim zabawa, ale dajmy sobie chwilę czasu i sukcesy sportowe też przyjdą – mówi Andrzej Bojanowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.

Otwarcie ośrodka w Kokoszkach planowane jest na maj.

ł.p.