PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia w gazie

2:1 wygrali piłkarze Lechii z Jagiellonią w Białymstoku w 18. kolejce Ekstraklasy. Efekt ? umocnienie się na czwartym miejscu w tabeli, ze stratą 6 punktów do Wisły, 2 do Jagiellonii i 1 do Legii.

A
A

2:1 wygrali piłkarze Lechii z Jagiellonią w Białymstoku w 18. kolejce Ekstraklasy. Efekt ? umocnienie się na czwartym miejscu w tabeli, ze stratą 6 punktów do Wisły, 2 do Jagiellonii i 1 do Legii.

Zespół z Białegostoku, lider po rundzie jesiennej, wcześniej nie przegrał ani razu na swoim boisku. Lechia, jak zapowiadał trener Tomasz Kafarski, jechała po dobry wynik, ale o trzech punktach chyba nawet on nie marzył. Rzeczywistość przerosła oczekiwana.

W pierwszej połowie obie drużyny grały tak, jakby bardzo się siebie bały. Liczyła się obrona i jeszcze raz obrona. O dziwo, większość skoordynowanych akcji była zasługą Lechii. Raz w doskonałej sytuacji znalazł się Ivans Lukjanovs, ale bramkarz Jagi, Grzegorz Sandomierski, wygrał pojedynek.

Nieszczęścia Jagiellonii zaczęły się od kadrowicza Sandomierskiego. W 55. min. Bedi Buval zagrał w pole karne do Lukjanovsa, Łotysz, już leżąc, kopnął piłkę, która uderzyła w słupek, wyszła w pole i odbiła się od pleców Sandomierskiego, po czym wpadła do bramki. Po dwóch minutach strzelił Łukasz Surma, Sandomierski odbił piłkę pod nogi Abdou Traore i było 2:0. To ósmy gol napastnika z Wybrzeża Kości Słoniowej w sezonie. Traore można już chyba nazywać jedną z największych gwiazd Ekstraklasy.

Jarosław Lato szybko zdobył bramkę na 1:2, Lechia cofnęła się, Jagiellonia nacierała, w napastnika zamienił się obrońca Thiago Cionek, raz piłka odbiła się od poprzeczki, ale wynik się nie zmienił. Lechia pokonała niedawnego lidera na wyjeździe i jej apetyt na zakwalifikowanie się do rozgrywek Ligi Europejskiej w przyszłym sezonie rośnie.

W środę w Białymstoku o godz. 18.30 kolejne spotkanie Jagiellonia ? Lechia. To rewanż w ćwierćfinale Pucharu Polski. W Gdańsku było 0:0.

Jagiellonia ? Lechia 1:2 (0:0)

Bramki ? dla Jagiellonii: Lato (60); dla Lechii: Sandomierski (55, samob.), Traore (57). Zółte Kartki: Kascelan (Jagiellonia), Bajić (Lechia). Sędziował Trochimiuk (Ciechanów).

J
agiellonia: Sandomierski - Pejović, Cionek, Skerla, Norambuena - Lato, Kascelan (63, Hermes), Grzyb, Kupisz, Burkhardt (36, Frankowski) - Sotirović (66, Seratlić).

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Bajić (70, Pietrowski), Surma, Nowak - Lukjanovs (90, Andriuskevicius), Buval, Traore (82, Poźniak).


Krzysztof Guzowski