PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia – Pogoń 0:1. Machado zwolniony

Dwa dni po tym, jak piłkarze Lechii przegrali na PGE Arenie z Pogonią Szczecin 0:1, właściciele gdańskiego klubu zdecydowali o zwolnieniu trenera Joaquima Machado. Jego następca będzie znany do końca tygodnia.

A
A

Dwa dni po tym, jak piłkarze Lechii przegrali na PGE Arenie z Pogonią Szczecin 0:1, właściciele gdańskiego klubu zdecydowali o zwolnieniu trenera Joaquima Machado. Jego następca będzie znany do końca tygodnia.

Portugalczyk wytrzymał na stanowisku trzy miesiące. Choć kontrakt ma ważność do czerwca 2016 roku, władze klubu zrezygnowały z jego usług. Nie wiadomo, czy umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Jeśli nie – wtedy Lechia będzie musiała wypłacać Machado pensję do jej zakończenia. Bilans w lidze Machado: 3 zwycięstwa – 3 remisy – 3 porażki i 10. miejsce w tabeli.

Spotkanie z Pogonią toczyło się według poprzednich wzorców. Piłkarze Lechii nie wiedzieli za bardzo, co mają robić. Z Macieja Makuszewskiego, ustawionego na lewej stronie, prawie nie było pożytku. Na prawej stronie został wystawiony bezproduktywny Kevin Friesenbichler. Na lewej obronie zagrał będący kompletnie bez formy Nikola Leković. Miejsca w składzie zabrakło za to dla Stojana Vranjesa, po raz pierwszy, odkąd pojawił się w Gdańsku. Najgroźniejszym zawodnikiem Lechii był Piotr Wiśniewski.

Nic się w tym meczu Lechii nie udawało. Pod koniec kibice bardzo gwizdali na swoich zawodników, krzyczeli: „Chcemy trenera” oraz „1:0 i Lechia żegna trenera”. Trener Machado na konferencji prasowej skomentował to następująco: „Taki jest futbol”.

Zdobywca jedynego gola dla Pogoni, Marcin Robak, w chwili podania był na spalonym.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramka: Marcin Robak (38). Żółte kartki: Dariusz Trela, Daniel Łukasik (Lechia) - Maciej Dąbrowski, Rafał Murawski (Pogoń). Sędziował Marcin Borski (Warszawa). Widzów 13 141.

Lechia: Trela - Pietrowski, Janicki, Bougaidis, Leković - Friesenbichler (46, Nazario), Łukasik, Borysiuk (74, Vranjes), Wiśniewski (69, Grzelczak), Makuszewski – Colak.

Pogoń: Janukiewicz - Hernani (76, Rudol), Dąbrowski, Golla, Matynia - Frączczak, Rogalski, Murawski, Okuno (58, Bąk), Kun (66, Ricardo Nunes) - Robak.

Krzysztof Guzowski