PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia ? Arka 1:0 i trzecie miejsce w tabeli

Lechia po raz piąty z rzędu wygrała trójmiejskie derby i po dziewięciu kolejkach Ekstraklasy jest trzecia w tabeli.

A
A

Lechia po raz piąty z rzędu wygrała trójmiejskie derby i po dziewięciu kolejkach Ekstraklasy jest trzecia w tabeli.

Arka miała w tym meczu jeden cel - nie dać, nie puścić, zablokować za wszelką cenę. Lechia przyjęła ten styl i dlatego w pierwszej połowie obie drużyny nie stworzyły ani jednej groźnej sytuacji. Żółte kartki - za faule - dostali dwaj z trzech środkowych obrońców Arki i to była jedyna korzyść Lechii.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Prawie 12 tysięcy kibiców na trybunach z cierpliwością obserwowało walkę piłkarzy na każdym metrze kwadratowym boiska i czekało na gola biało-zielonych. Doczekało się. Złotą bramkę zdobył Piotr Wiśniewski, który w pierwszej połowie zmienił kontuzjowanego Marko Bajicia. Najszybciej znalazł piłkę w podbramkowym tłoku, po dalekim podaniu z rzutu wolnego Pawła Nowaka.

W ostatnich minutach zawodnicy nie szczędzili sobie fauli i złośliwości. To było bardzo brzydkie i gdyby sędzia Górecki przez cały czas pamiętał, że ma w kieszeni czerwoną kartkę, powinien usunąć kilku kosiarzy. Skończyło się na jednym - gdynianinie Bożoku.

Lechia traci w tabeli 5 punktów do Jagiellonii Białystok i 3 do Korony Kielce.

Bramka: Wiśniewski (78). Żółte kartki: Traore, Buval (Lechia), Szmatiuk, Rozić, Ivanovski, Noll, Bożok (Arka). Czerwona kartka: Bożok (Arka, 86, za faul). Sędziował Górecki (Katowice). Widzów: 11 181.

Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Wołąkiewicz - Bajić (28, Wiśniewski), Surma, Nowak - Lukjanovs (68, Dawidowski), Buval (90+1, Pietrowski), Traore.

Arka: Witkowski - Bruma, Rozić, Szmatiuk, Płotka, Noll - Labukas (64, Wilczyński), Budziński (85,Mawaye), Bożok, Glavina - Ivanovski.

k.g.