PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gimnastyka: grad medali dla zawodników MKS

A
A

Indywidualne mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej, artystycznej i akrobatyce sportowej kobiet i mężczyzn przyniosły wiele sukcesów zawodnikom i zawodniczkom Gdańskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego. Aż 14 razy stawali na podium i zdobyli dodatkowo 22 punktowane miejsca.

W wieloboju gimnastycznym w kategorii juniorów wygrał Paweł Kaśków (MKS Gdańsk), przed Kacprem Ganczarkiem (Pałac Młodzieży Katowice) i Patrykiem Siamro (NTG Nysa). Kaśków triumfował również w finale ćwiczeń wolnych i zdobył drugie miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami.

Wyniki pozostałych juniorów: ● Dominik Teresiak - czwarty w wieloboju gimnastycznym, srebro w ćwiczeniach na poręczach oraz brąz w ćwiczeniach wolnych, ● Jan Wysocki - trzecie miejsce w ćwiczeniach na drążku, ● Sebastian Gutowski - brązowy medal w skoku przez stół gimnastyczny.

W kategorii młodzieżowca najlepiej z MKS Gdańsk zaprezentował się Dawid Burkowski, który zdobył trzy medale: złoty w ćwiczeniach na koniu z łękami oraz dwa srebrne - w ćwiczeniach wolnych i na poręczach. Dominik Górski był drugi w ćwiczeniach na koniu z łękami i trzeci w ćwiczeniach na drążku.

W akrobatyce sportowej drugie miejsce zajęła Zuzanna Tomczyk, natomiast w gimnastyce sportowej kobiet brązowy medal w ćwiczeniach na równoważni wywalczyła Zofia Gniedziejko.

Wychowankowie MKS Gdańsk, reprezentujący obecnie KS AZS AWFiS Gdańsk, zdobyli łącznie siedem medali. W wieloboju gimnastycznym w kategorii seniorów triumfował Łukasz Borkowski, a wśród młodzieżowców trzecie miejsce zajął Patryk Stencel.

Czternaście medali to dwukrotnie więcej niż zawodnicy MKS zdobyli w zeszłym roku na mistrzostwach Polski.

a.k.