PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk pobiegnie po raz siódmy

A
A

18 października po raz siódmy gdańszczanie wezmą udział w najbardziej rodzinnej imprezie biegowej w Polsce. Gdańsk Biega to przedsięwzięcie, które promuje aktywność. W poprzednich edycjach na starcie stawiało się nawet 4500 uczestników.

Bieg rozpocznie się o godzinie 12.00 na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie. Poprzedzi go wspólna, 15-minutowa rozgrzewka. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 km lub 6 km. Trasa prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. Każdy, kto dobiegnie do mety, jest zwycięzcą. Nie obowiązuje żadna klasyfikacja, nie ma pomiaru czasu, nie ma numerów startowych. To jest kluczowy wyróżnik tej imprezy, który decyduje o jej popularności wśród gdańszczan.

W tegorocznej edycji nie zabraknie atrakcji dla kibiców oraz spacerowiczów. W miasteczku biegowym będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać poradę fizjoterapeuty. Amatorzy szybkiej fotografii będą mogli wykonać sobie bezpłatne zdjęcia w fotokabinie.

Imprezę poprowadzi sprawdzona para - Krzysztof Łoniewski oraz Paweł Januszewski. Swoją obecność już potwierdził Tomasz Czubak oraz siatkarze Trefla Gdańsk.

Nie czekaj, zarejestruj się!

Aby wystartować w Gdańsk Biega 2015 należy wypełnić formularz na stronie www.gdanskbiega.com. Rejestracja jest bezpłatna. Organizatorzy przygotowali 3800 pakietów startowych w postaci koszulek. Będzie można je odebrać 17 października w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29 (godz. 10.00-18.00).

Każdy uczestnik ma również szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy dokończyć pytanie konkursowe (Gdańsk Biega kojarzy mi się z ….), które pojawi się przy rejestracji na stronie internetowej.

Rejestracja uczestników potrwa do 12 października.

Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji o Gdańsk Biega 2015 znajdziesz na www.gdanskbiega.com

Izabela Heidrich

Wydział Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej