PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk biega – Lechia też!

Gdańsk biega – Lechia też!

A
A

VI edycja „Gdańsk Biega” już za nami. Wśród większości czerwonych koszulek na starcie pojawił się w tym roku mocny, zielony akcent. A to za sprawą reprezentacji Lechii Gdańsk w tym popularnym wśród gdańszczan biegu.  W sobotę 25 października na plaży w Brzeźnie do biegu wśród 4,5 tysiąca innych zawodników stanęły też dziewczęta z Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk.

Mimo że 25 października był dniem kiedy Lechia grała na PGE ARENIE swój mecz, Klub wystawił swoją reprezentację do „Gdańsk Biega”. Biało-Zielonych reprezentowały dziewczynki z trzech grup treningowych – 2005 i młodsze, 2001-2002 oraz 2000 i starsze. Nie zabrakło też zawodniczek występujących w III lidze kobiet.

Panie w piłce nożnej to już nie jest mała grupa. Aktualnie ćwiczy w samej Lechii ponad 60 dziewczynek w 3 grupach wiekowych. Zajęcia dla dziewcząt APLG prowadzone są przez trójkę trenerską Jarosław Staniszewski, Paweł Karasz i Anna Rogacka. Piłkarski trening daje świetne rezultaty jeśli chodzi o kondycję i wytrzymałość – ta wprawa przydała się młodym zawodniczkom w trakcie trudnego biegu po plaży.
(AW)

Filmik z imprezy dostępny na stronie: http://www.lechiagdansk.tv/film/Lechia-z-Gdansk-Biega