Gdańscy siatkarze znów w PlusLidze!

Po dwóch sezonach pobytu na zapleczu najlepszych polskich drużyn siatkarskich, Lotos Trefl Gdańsk awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zdecydowały o tym dwie łatwe wygrane z Jadarem Radom.

Po dwóch sezonach pobytu na zapleczu najlepszych polskich drużyn siatkarskich, Lotos Trefl Gdańsk awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zdecydowały o tym dwie łatwe wygrane z Jadarem Radom.

Wcześniejsze dwa wyjazdowe mecze z Jadarem zakończyły się wynikiem 3:2 ? pierwszy z nich gdańszczanie wygrali, drugi przegrali. Dwa zwycięstwa we własnej hali dawały im awans, ponieważ w finale play-off I ligi gra się do trzech zwycięstw.

Lotos Trefl szybko upiekł pieczeń, nie oddał rywalom ani jednego seta. W sobotę w Ergo Arenie było 3:0 (25:21, 25:15, 25:16), a w niedzielę wygrywał sety do 18, 19 i 19. Tylko w pierwszej partii sobotniego spotkania była walka. W pozostałych gdańszczanie dominowali.

Rundę zasadniczą Lotos Trefl zakończył dopiero na trzecim miejscu, za Jadarem i GTPS Gorzów Wlkp. W play-offie był bezkonkurencyjny.

Trenerem drużyny jest Dariusz Luks. Zwycięzcy zawodnicy: Jarosław Macionczyk, Daniel Wilk, Jorge Luis Larreinaga, Michał Kaczmarek, Waldemar Świrydowicz, Enrique de la Fuente, Michał Żurek (libero), Stanisław Wawrzyńczyk, Thomas Edgar, Patryk Szczurek, Artur Ratajczak i Andrzej Skórski.