PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Floret kobiet: sensacja pod Neptunem

19-letnia Martyna Jelińska z Budowlanych Toruń wygrała XIV Turniej ?O Trójząb Neptuna?, rozgrywany na Długim Targu pod patronatem prezydenta Gdańska.

A
A

19-letnia Martyna Jelińska z Budowlanych Toruń wygrała XIV Turniej ?O Trójząb Neptuna?, rozgrywany na Długim Targu pod patronatem prezydenta Gdańska.

Była to ostatnia, czwarta część Pucharu Polski we florecie kobiet w sezonie 2010/2011. Eliminacje rozegrano w Gdańskiej Szkole Floretu przy ul. VII Dwór 6. Po wyłonieniu finałowej czwórki zawodniczki przeniosły się pod Fontannę Neptuna.

Zwycięstwo Jelińskiej jest sensacją. Po drodze na najwyższy stopień podium pokonała o wiele bardziej znane Małgorzatę Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 15:11 i Magdalenę Mroczkiewicz (AZS AWF Warszawa) 10:9, a w finale rozbiła Katarzynę Kryczało (AZS AWF Warszawa) 15:6. W zawodach nie startowały Sylwia Gruchała (niedawna choroba) oraz Karolina Chlewińska (jest po zabiegu chirurgicznym dłoni).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski po raz drugi w karierze triumfowała Katarzyna Kryczało. Poprzednio była najlepsza w 2007 roku.

Wyniki Turnieju ?O Trójząb Neptuna? - ćwierćfinały: Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) - Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 15:11, Katarzyna Kryczało ? Marta Matysik (obie AZS AWF Warszawa) 12:9, Anna Rybicka ? Marta Łyczbińska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 12:10, Magdalena Mroczkiewicz (AZS AWF Warszawa) ? Magdalena Knop (Sietom) 15:13. Półfinały: Jelińska ? Mroczkiewicz 10:9, Kryczało - Rybicka 15:11. Finał: Jelińska ? Kryczało 15:6.

Klasyfikacja Pucharu Polski we florecie kobiet w sezonie 2010/2011. 1. Katarzyna Kryczało 180 pkt; 2. Magdalena Mroczkiewicz 178; 3. Magdalena Knop 165.

Wyniki drugich Otwartych Mistrzostw Gdańska

Zuchy (9-10 lat). Dziewczęta: 1. Natalia Kostera (AZS AWF Warszawa); 2. Julia Bessman (UKS de La Salle Gdańsk); 3. Jagna Krychowska (UKS Atena Gdańsk) i Marcelina Molendowska (Warta Śrem). Chłopcy: 1. Franciszek Czaja (AZS AWF Warszawa); 2. Mikołaj Mrozek (UKS MDK 5 Bydgoszcz); 3. Mateusz Biedrzycki (AZS AWF Warszawa) i Jakub Dołżycki (de La Salle).

Dzieci  (11-12 lat). Dziewczęta: 1. Joanna Toporska (Atena); 2. Aleksandra Jeglińska; 3. Natalia Sycz (obie de La Salle) i Martyna Miłogrodzka (Atena). Chłopcy: 1. Konrad Kosycarz; 2. Mateusz Dołżycki (obaj de La Salle); 3. Karol Łukasiewicz i Jerzy Wieliński (obaj Atena).

Młodzicy (13-14 lat). Dziewczęta: 1. Patrycja Rudzińska; 2. Katarzyna Krychowska; 3. Alicja Szostakiewicz (wszystkie Atena) i Natalia Brzezińska (de La Salle). Chłopcy: 1. Marek Pilszak; 2. Patryk Szulpin; 3. Mikołaj Rudnicki i Kacper Skrzypkowski (wszyscy Atena).

Kawiecki w finale

Sławomir Mocek (IKS Jamalex Leszno) wygrał w Warszawie XXXIV turniej ?O złoty floret JM Rektora AWF? we florecie mężczyzn.

Były to ostatnie w sezonie 20010/2011 zawody o Puchar Polski. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWF Gdańsk) w półfinale pokonał innego gdańszczanina, Radosława Glonka 15:5, a w finale przegrał z Mockiem 14:15. W klasyfikacji generalnej triumfował Leszek Rajski (KSz Wrocławianie).

Ćwierćfinały: Sławomir Mocek (IKS Jamalex Leszno) ? Paweł Osmański 15:9, Paweł Kawiecki (obaj Sietom AZS AWF Gdańsk) - Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa) 15:12, Radosław Glonek (Sietom) ? Mirosław Tomczak (Budowlani Toruń) 15:6, Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) ? Krystian Gryglewski (Sietom) 15:4

Półfinały: Mocek ? Rajski 15:10, Kawiecki ? Glonek 15:5

Finał: Mocek ? Kawiecki 15:14

k.g.