PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Energa Sailing: być jak Piotr Myszka

A
A

Piotr Myszka, świeżo upieczony mistrz świata w windsurfingowej klasie RS:X, został gdańskim liderem programu Energa Sailing, który ma na celu wychowanie jego następców.

W pierwszym etapie, trwającym do końca kwietnia, 50 dzieci w wieku 9 – 11 lat będzie poznawać teoretyczne podstawy żeglarstwa i brać udział w zajęciach ogólnorozwojowych. Od maja do października będą przekuwać teorię w praktykę podczas treningów na wodzie.

Zajęcia - przez pięć dni w tygodniu – zaplanowano na przystani gdańskiego MOSiR. Podczas przerwy wakacyjnej najlepsi i najbardziej zaangażowani uczestnicy szkolenia wezmą udział w letnich półkoloniach żeglarskich, które odbędą się w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich.

- Cieszymy się, że możemy być przykładem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwemmówi Piotr Myszka. - Windsurfing w Polsce jest bardzo silną dyscypliną, co pokazały choćby ubiegłotygodniowe mistrzostwa świata w Izraelu. Dlatego warto rozwijać tę dyscyplinę i inwestować w edukację żeglarską. Dzięki takiemu programowi, jak Energa Sailing, wielu młodych ludzi ma szansę połknąć sportowego bakcyla i przeżyć naprawdę świetną przygodędodaje.

Małgorzata Białecka z sopockiego SKŻ, która w Izraelu również została mistrzynią świata w klasie RS:X, została patronką warszawskiej części programu. W Sopocie liderem szkoleń jest mistrz Europy Paweł Tarnowski.

a.r.