Ekstraliga rugby. Arka - Lechia 20:20

Rugbiści Lechii Gdańsk zremisowali na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni 20:20 z Arką w meczu trzeciej kolejki Ekstraligi. Arka wyrównała w 5. minucie doliczonego czasu gry.

Gra nie stała na dobrym poziomie, większość zawodników miała kłopoty ze złapaniem piłki po podaniach. Lechia miała tylko jedno przyłożenie, podobnie Arka. Pozostałe punkty zostały zdobyte z rzutów karnych.

W 72. minucie prawie wszyscy się ze sobą pobili, sędzia pokazał dwie czerwone kartki, dla Tomasza Rokickiego (Lechia) i Dawida Banaszka (Arka).

Emocji było co niemiara, zwłaszcza w końcówce.

58’: po kopie Banaszka z karnego Arka prowadzi 14:6.

58’: przyłożenie Kewina Bracika z Lechii jest 14:11 dla Arki.

64’: po kopie Rafała Janeczki piłka uderza w słupek i mija go od wewnętrznej strony. 3 punkty i remis 14:14.

66’: karny dla Arki, Banaszek się nie myli i jest 17:14 dla Arki.

76’: karny Janeczki, ale piłka nie dolatuje do słupów.

79’: kolejny karny dla Lechii, tym razem Janeczko trafia i jest 17:17.

80+4’: z karnego z ostrego kąta trafia Janeczko i Lechia prowadzi 20:17.

80+5’: karny dla Arki z 40 metrów, trafia Szymon Sirocki i mecz kończy się remisem 20:20.

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 20:20 (6:3)

Punkty dla Arki: Banaszek 12, Rakowski 5, Sirocki 3; punkty dla Lechii: Janeczko 15, Bracik 5.

Skład Lechii: Kacprzak, Wenta, Kaszuba, Doroszkiewicz, Lademann, Panasiuk, Płoński, Płonka, Janeczko, Lorentowicz, Zajkowski, Wilczuk, Bracik, Rokicki, Kwiatkowski oraz Plich, Wantoch-Rekowski, Hedesz, Dąbkiewicz, Narwojsz, Piszczek, Beśka.

Po trzech kolejkach liderem tabeli są Budowlani Łódź (15 pkt) przed Arką (12) i Lechią (11).