PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

?Do przerwy 0:1? ? wydanie trzecie

W najbliższą sobotę, 18 września, odbędzie się trzecia w tym roku edycja turnieju piłkarskiego dzikich drużyn ?Do przerwy 0:1?.

A
A

W najbliższą sobotę, 18 września, odbędzie się trzecia w tym roku edycja turnieju piłkarskiego dzikich drużyn ?Do przerwy 0:1".

Zapisy przyjmowane będą od godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku-Zaspie. Pierwsze mecze rozpoczną się godzinę później.

- Mamy dodatkowe boisko, Orlika przy ul. Kołobrzeskiej, co pozwoli nam sprawniej przeprowadzić całą imprezę, a także rozegrać więcej meczów - tłumaczy Magdalena Kowalczys z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności, która razem z Biurem ds. Euro 2012 jest organizatorem turnieju. - Druga innowacja dotyczy regulaminu. Chcemy uniknąć nieporozumień związanych z przynależnością do poszczególnych kategorii wiekowych i teraz wprowadziliśmy sztywny podział. Będą trzy kategorie - w pierwszej grupie zagrają piłkarze urodzeni w 1996 roku i młodsi, w drugiej z roczników 1992-95, natomiast pozostali rywalizować będą w kategorii open, która ma tylko dolną granicę - rok urodzenia 1991.

Hasła pozostały niezmienne: fair play, futbol, nasze ?nie" dla używek i niesportowego zachowania. Przypominamy, że drużyny składające się z osób niepełnoletnich muszą przyjść z dorosłym opiekunem.

Organizatorzy przygotowali wiele cennych nagród - sprzęt sportowy, puzzle, klubowe pamiątki. Jednymi z kibiców będą piłkarze Lechii, którzy swój mecz ligowy z Cracovią rozgrywają w piątek.

dom

Foto: Krzysztof Mystkowski/ KFP