Do przerwy 0:1

Lechii ucieka awans do finału Pucharu Polski. W pierwszym meczu półfinałowym przegrała przy Traugutta z Legią Warszawa 0:1. Rewanż 20 kwietnia.

Wszystko, co najważniejsze, wydarzyło się w ostatnich 15 minutach, po wejściu na boisko 20-letniego Michała Kucharczyka z Legii. W 77. minucie w sytuacji sam na sam z Sebastianem Małkowskim znalazł się Michal Hubnik, ale strzelił fatalnie. Chwilę później Kucharczyk biegł z piłką na bramkę Lechii od środka boiska ? Małkowski wygrał ten pojedynek.

Po kilku minutach Kucharczyk minął dwóch rywali, wpadł w pole karne i zdołał przerzucić piłkę nad bramkarzem. Z linii bramkowej wybił ją Luka Vućko. Do trzech razy sztuka ? w 88. minucie Kucharczyk dostał piłkę od Manu, zakręcił Deleu jak wiatrakiem i będąc przed Małkowskim strzelił przy słupku do siatki. Kucharczyk już doczekał się powołań od Franciszka Smudy i jeśli dalej będzie robił postępy, może pomóc reprezentacji podczas Euro 2012.

Lechia nie była w tym meczu odważna. Biało-zieloni ani razu nie trafili w bramkę Wojciecha Skaby. Nawet Abdou Traore był zagubiony, nie doczekał się wsparcia kolegów. To już staje się tradycją: w pierwszej połowie meczu Lechia w ogóle nie myśli o tym, jak strzelić gola. Myśli tylko o tym, jak go nie stracić.

Lechia ? Legia 0:1 (0:0)

Bramka ? M. Kucharczyk (88). Sędziował Mularczyk (Skierniewice). Widzów 7250.

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskevicius - Pietrowski, Bajić (74, Buval), Nowak - Lukjanovs, Dawidowski (85, Poźniak), Traore.

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Komorowski - Vrdoljak, Borysiuk - Manu, Radović (89, Cabral), Rybus (71, Kucharczyk) ? Hubnik (84, Chinyama).