PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Cheerleaderki: europejski sukces Baltica Stars

Gdański zespół cheerleaderek Baltica Stars stanął dwukrotnie na podium mistrzostw Europy w Manchesterze. Zdobył dwa brązowe medale w konkurencji drużynowej i w duecie.

A
A

Gdański zespół cheerleaderek Baltica Stars stanął dwukrotnie na podium mistrzostw Europy w Manchesterze. Zdobył dwa brązowe medale w konkurencji drużynowej i w duecie.

- Pojechaliśmy w roli kopciuszków, wracamy jako jedni ze zwycięzców – relacjonuje trenerka Alicja Płonka. – W konkurencji drużynowej wystartowaliśmy bez tzw. próby parkietu, ponieważ było tylu uczestników, że zabrakłoby czasu, by wszystkim dać szansę zaznajomienia się z areną mistrzostw. 12 naszych dziewcząt (wiek od 16 do 30 lat) tańczyło do muzyki będącej wariacją tanga. Zwyciężyły Niemki przed polską drużyną z Oświęcimia i nami, MMKS Baltica Stars.

Duet tworzyli Łukasz Kazimierczak (20 lat) oraz Karolina Woźniak (16 lat). - Łukasz ma już w dorobku mistrzostwo Polski, Karolina jest jego nową partnerką. Trenują ze sobą zaledwie od maja 2014 roku. Karolina była załamana po występie, sądziła, że nic się jej nie udało. Łzy rozpaczy za chwilę zamieniły się w łzy szczęścia, gdy ogłoszono wyniki. Ich występ, trwający 1 minutę i 10 sekund do muzyki dubstepu, bardzo się spodobał. Trzecie miejsce w Europie to doskonały wynik – mówi trenerka Alicja Płonka. Gdańszczanie przegrali tylko z parami z Anglii i Rosji.

Baltica Stars trenują dwa razy w tygodniu, głównie w Gimnazjum nr 25 przy ul. Kościuszki 8B. Trzecie zajęcia w tygodniu prowadzone są przez baletmistrza. Połowa dziewcząt to uczennice tego gimnazjum, druga połowa – absolwentki. Karolina Woźniak na zakończenie nauki w gimnazjum uzyskała średnią ocen 5,25.

k.g.