PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Boisko przyszkolne numer 52 otwarte

W poniedziałek, 10 lutego, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz otworzył wielofunkcyjne boisko sportowe przy Państwowych Szkołach Budownictwa w Al. Grunwaldzkiej 238.

A
A

W poniedziałek, 10 lutego, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz otworzył wielofunkcyjne boisko sportowe przy Państwowych Szkołach Budownictwa w Al. Grunwaldzkiej 238.

- To boisko jest kolejnym bardzo widocznym w Gdańsku owocem partnerstwa publiczno – prywatnego – powiedział Paweł Adamowicz. – Trochę pieniędzy daliśmy my, resztę Inpro, giełdowa spółka o profilu budowlanym. Współpraca przebiegała bez żadnych problemów.

Na uroczystość przyszło wielu gości, m.in. przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Gdańska Mirosław Zdanowicz, przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu prof. Wojciech Przybylski, dyrektor Biura Sportu Andrzej Trojanowski i zastępca dyrektora Biura Edukacji Jerzy Jasiński. Gośćmi specjalnymi byli: Artur Siódmiak, eksreprezentant Polski w piłce ręcznej oraz Bogusław Kaczmarek, były trener piłkarzy Lechii Gdańsk oraz drugi trener reprezentacji Polski za kadencji Leo Beenhakkera.

Na otwarcie boiska Siódmiak trafił do bramki rywali ze swojej połowy boiska (jak podczas historycznego już meczu reprezentacji Polski z Norwegią w ćwierćfinale mistrzostw świata w 2009 roku), Adamowicz też popisał się celnym strzałem z kilkunastu metrów.

Wybudowano boisko o przepuszczalnej dla wody nawierzchni oraz wewnętrzny ciąg pieszo-jezdny łączący szkołę z budynkiem warsztatów. Na boisku można grać w piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa, a także w siatkówkę. Obiekt jest oświetlony i ogrodzony.

Realizacja inwestycji obejmowała wykonanie:

  • boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 40x22m o nawierzchni poliuretanowej (przepuszczalnej dla wody),
  • ogrodzenia boiska sportowego o wysokości 4m (piłko chwyty 6m),
  • ciągu pieszo-jezdnego o szerokości 4,5m,
  • oświetlenia boiska i terenu przyległego do boiska,
  • rekultywacji terenu po skończonych pracach budowlanych oraz nasadzenia drzew, w ramach rekompensacji po wycince,
  • przełożenia istniejących instalacji uzbrojenia kolidujących z planowanym zagospodarowaniem: elektroenergetycznej oraz komputerowej,
  • zabezpieczenia istniejących instalacji przez ujęcia w rury ochronne,
  • płyt chroniących istniejące ciepłociągi przed złamaniem.

Wykonawcą była firma Gardenia Sport Sp. z Warszawy. Koszt wyniósł 922 098,75 zł brutto.

To już 52. boisko przyszkolne, wybudowane i zmodernizowane w Gdańsku od 2006 roku. W tym czasie powstało 16 boisk w ramach programu Junior 2012 oraz 9 w ramach programu Orlik. Łączny koszt budowy 52 obiektów to blisko 56 milionów złotych.

Wykaz wszystkich nowych boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania przez osoby spoza szkoły: https://www.gdansk.pl/edukacja,1200,14104.html

Krzysztof Guzowski