PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Blanik Superczempionem

Leszek Blanik otrzymał statuetkę Superczempiona w corocznym plebiscycie ?Przeglądu Sportowego? i TVP. Gdańszczanin, mistrz olimpijski, świata i Europy w gimnastyce zakończył karierę w ubiegłym roku.

A
A

Leszek Blanik otrzymał statuetkę Superczempiona w corocznym plebiscycie ?Przeglądu Sportowego? i TVP na najlepszych polskich sportowców. Gdańszczanin, mistrz olimpijski, świata i Europy w gimnastyce zakończył karierę w ubiegłym roku.

Kiedy jeszcze skakał, Blanik dwukrotnie zajmował wysokie miejsca w tym plebiscycie ? w 2007 roku był czwarty, a w 2008 drugi. Superczempion jest ukoronowaniem jego gimnastycznej drogi.

- Jestem dumny ze swojego Superczempiona ? powiedział mistrz. - Jeszcze raz zostało docenione to, co robiłem przez te wszystkie lata jako sportowiec. Serdecznie za to dziękuję. Gdy jeszcze jako czynny zawodnik wychodziłem na scenę odebrać Czempiona, było mnie o 12 kg mniej. Wszyscy pytają, dlaczego się tak zaokrągliłem. A ja po zakończeniu kariery wcale się nie rozleniwiłem! Podczas wakacji zerwałem ścięgno Achillesa i pół roku spędziłem w gipsie.

Blanik zdobył osiem medali olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, wszystkie w skoku.

k.g.