PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Andrea Anastasi poprowadzi LOTOS Trefl przez kolejne dwa lata

A
A

Włoski szkoleniowiec przedłużył umowę z LOTOSEM Treflem. Anastasi będzie trenować gdańskich siatkarzy przynajmniej do końca sezonu 2016/2017.

54-letni szkoleniowiec na miano jednego z najwybitniejszych fachowców na świecie zapracował, prowadząc drużyny narodowe Polski, Włoch i Hiszpanii. W swoim trenerskim dorobku ma brązowy medal igrzysk olimpijskich, dwa złote, srebrny i brązowy medal mistrzostw Europy, trzy złote, srebrny i brązowy medal Ligi Światowej i srebro Pucharu Świata. Przed rozpoczęciem kariery trenerskiej był też znakomitym zawodnikiem, triumfatorem igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Przed sezonem 2014/2015 podjął się pracy w LOTOSIE Treflu Gdańsk, z którym awansował do Final Four Pucharu Polski, a sezon zasadniczy PlusLigi zakończył na trzecim miejscu.

- Przed rokiem trener Anastasi uwierzył w nasz projekt, a my byliśmy przekonani, że to właśnie z tym szkoleniowcem jesteśmy w stanie zrobić kolejne kroki w drodze do budowy silnej siatkówki w Gdańsku. Już od pierwszych spotkań poruszane przez nas tematy, wspólne plany i wizja rozwoju nie zamykały się na okres jednego sezonu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy i efektów, które udało nam się osiągnąć. Od samego początku nakreśliliśmy sobie cele, które chcemy realizować na przestrzeni lat. Bardzo się cieszymy, że rozpoczętą przed rokiem drogę będziemy wspólnie kontynuować. Jesteśmy świadomi, jak dużo pracy nas czeka i gdzie chcemy się znaleźć w kolejnych latach – powiedział Piotr Należyty, prezes LOTOSU Trefla.

Anastasi w Gdańsku zbudował zespół oparty na graczach z międzynarodowym doświadczeniem, w który umiejętnie wplótł młodych wychowanków LOTOSU Trefla. Tak złożona drużyna stała się rewelacją rozgrywek PlusLigi i zakończyła sezon zasadniczy na trzecim miejscu, legitymując się bilansem 20 wygranych i 6 porażek. Pod wodzą włoskiego trenera gdański zespół pobił wszelkie klubowe rekordy, notując m.in. serię ośmiu kolejnych zwycięstw i pięciokrotnie pokonując zespoły z tzw. „wielkiej czwórki” – Asseco Resovię Rzeszów, Jastrzębski Węgiel i ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

- Ten sezon z pewnością jest dla nas bardzo udany, ale wciąż patrzymy w przyszłość i skupiamy się na interesującym projekcie, który tworzymy w Gdańsku i w który wszyscy – zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego i pracownicy klubu – głęboko wierzymy. LOTOS Trefl ma jasną wizję rozwoju i zrobię wszystko, byśmy wspólnie zmierzali we właściwym kierunku. Wiem, że nie będzie łatwo utrzymać się w czołówce, ale zamierzam w całości poświęcić się tej misji. Mamy przed sobą wiele celów do zrealizowania, dotyczących nie tylko poziomu sportowego drużyny, ale też rozwoju klubu czy stałego podnoszenia liczby widzów na naszych meczach. Wierzę, że razem możemy osiągnąć je wszystkie – powiedział trener Anastasi.

Michał Rudnicki