Żużel: nagroda dla Krystiana Pieszczka

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz przyznał gdańskiemu żużlowcowi Krystianowi Pieszczkowi nagrodę za zdobycie drużynowego mistrzostwa Europy juniorów.

Nagrodę w wysokości 3500 złotych wręczyli Pieszczkowi w siedzibie Biura ds. Sportu Mirosław Zdanowicz, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gdańska oraz prof. Wojciech Przybylski, szef Gdańskiej Rady Sportu. Pieszczkowi towarzyszył tata Krzysztof oraz trener klubowy Stanisław Chomski.

Nagrodę wręczają Mirosław Zdanowicz i prof. Wojciech Przybylski. Na trzecim zdjęciu Pieszczek z ojcem Krzysztofem i trenerem Stanisławem Chomskim.

Krystian Pieszczek ma niespełna 18 lat i jest wychowankiem GKS Wybrzeże Gdańsk. Jeździ w tym sezonie bardzo dobrze. Wraz z reprezentacją Polski do lat 19 wywalczył w Opolu tytuł drużynowego mistrza Europy juniorów. W czterech startach zdobył 10 punktów (na 12 możliwych). To jego pierwszy międzynarodowy sukces. Awansował też do finału Brązowego Kasku, a także do finału indywidualnych mistrzostw Polski, gdzie będzie rywalizował z seniorami.

W sobotę, dzięki dzikiej karcie, wystartował Gdańsku w pierwszych zawodach mistrzostw Europy. Zdobył 5 punktów i zajął 13. miejsce.