Żużel: Pieszczek trzecim młodzieżowcem w Polsce

Końcówka sezonu była bardzo udana dla 16-latka z Lotosu Wybrzeża Gdańsk. Po zdobyciu Brązowego Kasku, srebrnych medalach młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski i Ligi Juniorów, „Krycha” stanął w Bydgoszczy na najniższym stopniu podium młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski.

Końcówka sezonu była bardzo udana dla 16-latka z Lotosu Wybrzeża Gdańsk. Po zdobyciu Brązowego Kasku, srebrnych medalach młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski i Ligi Juniorów, „Krycha” stanął w Bydgoszczy na najniższym stopniu podium młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski.

Pieszczek w najbliższą niedzielę kończy 17 lat, a w mistrzostwach jeździli nawet zawodnicy, którzy skończyli 21 lat. Gdańszczanin zdobył 13 punktów. W dodatkowym biegu o srebrny medal uległ Kamilowi Adamczewskiemu (Unia Leszno). Złoto, z 14 punktami, zdobył Maciej Janowski (Azoty Tauron Tarnów), który przegrał jedynie z Pieszczkiem.

Zawodnik Lotosu Wybrzeża stracił dwa punkty w wyścigach, w których szybsi byli od niego Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz) oraz Kacper Gomólski (Azoty Tauron).

Drugi z gdańszczan, Marcel Szymko, zajął 13. miejsce z dorobkiem 5 punktów.