Żużel: Pieszczek obronił tytuł

Reprezentacja Polski, z gdańszczaninem Krystianem Pieszczkiem w składzie, obroniła tytuł drużynowych mistrzów Europy juniorów na żużlu. Zawody odbyły się w niemieckim Herxheim.

Pieszczek w trzech startach zdobył 4 punkty. Jeden bieg wygrał, zajął też trzecie i czwarte miejsce. To trzeci z rzędu tytuł mistrzowski polskiej młodzieży. W ubiegłym roku Pieszczek też był członkiem zwycięskiej ekipy.

Wyniki

1. Polska - 49 pkt: Bartosz Zmarzlik 15 (3,3,3,3,3), Adrian Cyfer 12 (3,3,3,3), Paweł Przedpełski 9 (3,w,3,2,1), Piotr Pawlicki 9 (3,3,3), Krystian Pieszczek 4 (1,0,3); 2. Dania – 28; 3. Czechy – 25; 4. Niemcy – 18.