Żużel: Pieszczek drugi w Srebrnym Kasku

Krystian Pieszczek zajął drugie miejsce w finale Srebrnego Kasku, zawodów dla najlepszych w Polsce żużlowców do 21 lat. Zawodnika Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk wyprzedził tylko Piotr Pawlicki z Fogo Unii Leszno.

Krystian Pieszczek zajął drugie miejsce w finale Srebrnego Kasku, zawodów dla najlepszych w Polsce żużlowców do 21 lat. Zawodnika Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk wyprzedził tylko Piotr Pawlicki z Fogo Unii Leszno.

Pieszczek, który nie ukończył jeszcze 19 lat, wygrał na torze w Krośnie trzy wyścigi, w dwóch dojeżdżał na drugim miejscu. Stracił punkty w trzecim biegu z Pawlickim oraz w dziewiątym z Kacprem Gomólskim z Azotów Tauron Tarnów.

Ostatnim żużlowcem z Gdańska, który stanął na podium Srebrnego Kasku, był Jarosław Olszewski (trzeci w 1990 roku).

Wyniki: 1. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 14; 2. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 13; 3. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) 12; 4. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 11; 5. Patryk Malitowski (Betard Sparta Wrocław) 10; 6. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) 9; 7. Łukasz Sówka (PGE Marma Rzeszów) 9; 8. Kacper Gomólski (Azoty Tauron Tarnów) 8.