Złote medale MP gdańskich lekkoatletów

Bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy gdańskiego klubu AZS AWFS w lekkiej atletyce na 88. Mistrzostwach Polski seniorów w Bielsko – Białej.

Pierwszego dnia Mistrzostw pierwszy medal brązowy  dla Gdańska wywalczyła oszczepniczka  AZS AWFiS Gdańsk  - Marta Kąkol z wynikiem 54,56m.Drugiego dnia mistrzostw na najniższym stopniu podium stanął Jarosław Cichosz ( AZS AWFiS Gdańsk ) wynikiem 51,38 ( 400m pł). Cztery rekordy życiowe i trzy poniżej 46 sekund padło w finale 400 m . Mistrzem Polski został  Piotr Wiaderek ( AZS AWFiS Gdańsk) ,rezultatem 45,46 przerwał  zwycięską passę Marcina Marciniszyna (Śląsk Wrocław), wyprzedzając rywala  po zaciętej walce  na ostatnich  metrach. W rzucie oszczepem mężczyzn bezkonkurencyjny był Igor Janik ( AZS AWFiS Gdańsk ), który jako jedyny  przekroczył 80m i wynikiem 81,31 m wywalczył tytuł Mistrza  Polski. W ostatnim rzucie bliski było on  osiągnięcia minimum PZLA na Igrzyska Olimpijskie do Londynu. Lider  rankingu PZLA Paweł Rakoczy (AZS AWFiS Gdańsk) skończył zawody na czwartym miejscu (77.41m). Złoty medal wywalczyły Panie w sztafecie 4x100m w składzie Paulina Klawiter, Katarzyna Wesołowska , Zuzanna Leszczyńska, Daria Grzegorzewska ( AZS AWFiS Gdańsk ) z wynikiem 45,77.Srebrny medal zdobyła sztafeta 4x400m: Emilia Ankiewicz, Syntia Ellward, Agnieszka Karpiesiuk, Katarzyna Wesołowska (AZS-AWFiS Gdańsk) - 3:37.40 oraz sztafeta Panów 4x400m : Igor Bogusz, Jarosław Cichosz, Łukasz Domagała, Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk) - 3:08.06.Brązowy medal zdobyła  Karmen Bunikowska (AZS-AWFiS Gdańsk) – w skoku  o tyczce - 4.00 m. Gdański  klub AZS AWFiS w klasyfikacji drużynowej zajął 4 miejsce, 14 - klub SKLA Sopot, 86- Lechia Gdańsk. W zawodach startowali reprezentanci 101 klubów.