Żeglarstwo: złoto Myszki

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) został w bułgarskim Burgas mistrzem Europy w olimpijskiej klasie RS:X. Tytuł zapewnił sobie już przedostatniego dnia zawodów.

W eliminacjach 88 deskarzy pływało podzielonych na grupy. Myszka wygrał cztery z sześciu biegów. W finale, do którego weszło 45 najlepszych, zwyciężył w pięciu z ośmiu startów. Uzyskał tak dużą przewagę, że w kończącym regaty wyścigu medalowym, w którym startowała czołowa dziesiątka, Myszce wystarczyło tylko dopłynąć do mety, aby utrzymać pierwsze miejsce. Mistrz nie kalkulował i znowu wygrał. Drugiego w klasyfikacji, Greka Byrona Kokkalanisa wyprzedził aż o 24 punkty.

Wyniki mistrzostw Europy nie liczą się do kwalifikacji olimpijskich. Myszka nie ma pewnego miejsca w składzie na igrzyska w Londynie w 2012 roku. Każdy kraj wystawia jednego zawodnika, a Przemysław Miarczyński z Sopotu osiągał dotąd lepsze wyniki. Był m.in. trzeci w regatach przedolimpijskich.