Żeglarstwo: na gdańszczan nie było mocnych

W sobotę, 3 września, na akwenie przy Gdańskim Klubie Żeglarskim odbyły się długodystansowe regaty o młodzieżowe mistrzostwo Polski w windsurfingu. Trasa, która wiodła aż do ujścia Wisły, w linii prostej miała ok. 40 km.

W olimpijskiej klasie RS:X bezkonkurencyjny okazał się Radosław Furmański z Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego, który na mecie zameldował się przeszło pół godziny przed kolejnym zawodnikiem.

W regatach brali udział także zawodnicy młodszych klas Bic Techno, zawodnicy klas 4.0 i 5.8 na nieco krótszej trasie.

Bardzo dobrze spisali się żeglarze GKŻ. W klasie 7.8 triumfował Dominik Lewiński, trzeci był Michał Polak, w klasie 6.8 zwyciężyła Karina Filip. Wszystkim zawodnikom w tych dwóch klasach należą się gratulacje, ponieważ zmagali się z długim dystansem najdłużej z całej stawki – płynęli ponad 3,5 godz.

Najmłodsi również zdobyli medale. Hanna Jankowska ukończyła mistrzostwa na pierwszym miejscu wśród dziewcząt, zajęła też drugie miejsce, biorąc pod uwagę chłopców. Jakub Krajnik był drugi wśród chłopców, a Tomasz Skowronek trzeci.

W klasie 4.0 dziewczynki oraz chłopcy startujący w barwach GKŻ zajęli całe podia: Lena Mańkucka, Zuzanna Dąbrowska i Maria Mlińska oraz Igor Lewiński, Jan Sroczyński i Filip Wnętrzak.