Wybrzeże Gdańsk. 0:10 przez 12 minut

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali z MMTS Kwidzyn 28:30. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Przez 12 minut gdańszczanie nie zdobyli ani jednego gola, a stracili ich 10.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Wybrzeża. Po dziesięciu minutach, gdy Pawła Kiepulskiego pokonał Jacek Sulej, było 5:2. Wtedy nastąpiło nieszczęście, o którym mowa wyżej. Kiepulski zamurował bramkę, a świetnie zbudowani fizycznie rozgrywający - Przemysław Zadura i Antoni Łangowski zadawali kolejne ciosy. Pod koniec pierwszej połowy MMTS wyszedł na rekordowe prowadzenie – 16:8.

Gdańszczanie zaczęli pościg. Jeszcze przed przerwą bramki zdobyli Łukasz Rogulski i Krzysztof Mogielnicki, a po trafieniu Dawida Nilssona w 33. minucie, było 13:17. Bardzo dobrą zmianę dał Kacper Adamski, który odważnie atakował bramkę Kiepulskiego. Wszedł na boisko w drugiej połowie i pokonał go pięciokrotnie. Po jego rzucie w 48. minucie, Wybrzeże przegrywało 20:23.

MMTS grał jednak bardzo uważnie. W 52. minucie, po bramce Kamila Sadowskiego, goście prowadzili 28:23. W ostatnich minutach nastąpił kolejny zryw ze strony Wybrzeża, ale zabrakło czasu na odrabianie strat i spotkanie zakończyło się wynikiem 28:30.

Gdański zespół spadł w tabeli na przedostatnie miejsce. Ma 5 punktów, niżej jest tylko Nielba Wągrowiec z 2 punktami. Dziesiąty Śląsk Wrocław ma 6 punktów.

Wybrzeże Gdańsk – MMTS Kwidzyn 28:30 (10:16)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak – Rogulski 6, Adamski 5, Mogielnicki 5, Kornecki 4, Rakowski 3, Nilsson 2, Abram 1, Sulej 1, Papaj 1 oraz Kondratiuk, Jasowicz.

MMTS: Kiepulski, Dudek – Łangowski 5, Nogowski 5, Zadura 5, Seroka 5, Peret 4, Mroczkowski 3, Sadowski 2, Rosiak 1 oraz Pilitowski.

Widzów: 1154.