Wioślarstwo: Jankowski trzeci w Pucharze Świata

Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) startujący w parze z Arturem Mikołajczewskim (Gopło Kruszwica) zajął trzecie miejsce w zawodach wioślarskiego Pucharu Świata w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Zawody rozegrano w słoweńskim Bledzie.

Polacy uzyskali czas 6.29,18. Przegrali z osadą holenderską (6.26,04) oraz portugalską (6.28,05). Wygrali z Austriakami o 0,02 sekundy, z Czechami o 0,13 sekundy i ze Szwajcarami o 0,86 sekundy.

Męska czwórka podwójna - Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) i Wiktor Chabel była piąta 5.50,97. Wygrali Niemcy 5.44,64.

Dawid Kamiński, Patryk i Bartosz Pszczółkowscy (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk) oraz Mateusz Drab zajęli drugie miejsce w finale B czwórek bez sternika wagi lekkiej. Polacy uzyskali czas 6.10,670. Wygrali Czesi 6.04,980.