Windsurfing: Myszka szósty w Europie

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął szóste miejsce na mistrzostwach Europy w klasie RS:X, które rozegrano we francuskim Breście. Pocieszające jest tylko to, że był najlepszy z Polaków.

Myszka, mistrz świata z 2010 roku i brązowy medalista mistrzostw Europy z ubiegłego roku, od początku zawodów pływał niepewnie. Z piątego miejsca zakwalifikował się do trzech wyścigów medalowych (w nowej formule mistrzostw zastąpiły one jeden wyścig punktowany podwójnie), w których zajmował 7., 7. i 8. miejsce. W sumie uzbierał 61 punktów, co dało mu szóste miejsce w końcowej klasyfikacji.

W wyścigach medalowych rewelacyjnie pływał sopocianin Paweł Tarnowski, który zajął 8., 1. i 3. miejsce. To pozwoliło mu zająć w klasyfikacji generalnej siódme miejsce z 62 punktami. Brązowy medalista olimpijski Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) w wyścigach finałowych był 9., 10. i 10., co zepchnęło go na dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Mistrzem Europy został Grek Byron Kokkalanis.

Wyniki: 1. Byron Kokkalanis (Grecja) - 35 punktów; 2. Shahar Zubari (Izrael) – 42; 3. Pierre Lecoq (Francja) – 45; 4. Nick Dempsey (W. Brytania) – 52; 5. Louis Giard (Francja) – 58; 6. Piotr Myszka (Polska) - 61.