Unihokej: piąty tytuł Olimpii Osowy

Energa Olimpia Osowa Gdańsk po raz piąty w ostatnich sześciu latach zdobyła tytuł mistrza Polski. W finale pokonała po dogrywce Podhale Nowy Targ 5:4. Złota bramkę zdobyła Anna Szychta.

O tym, kto zdobędzie złoty medal, decydował po raz drugi w historii jeden mecz. Tym razem organizatorem super finału Ekstraligi był Poznań.

Pierwsza tercja zakończyła prowadzeniem gdańszczanek 1:0, choć była szansa na zdobycie drugiej bramki na dwie sekundy przed jej zakończeniem. Sytuacji sam na sam z bramkarką Podhala nie wykorzystała Anna Raczkowska. Początek drugiej tercji należał do nowotarżanek. W 26. minucie wyrównały, a w kolejnych sześciu minutach dołożyły dwa gole. Nie minęły dwie minuty, a bramkę kontaktową zdobyła Jagoda Wieczorek. Dwie minuty później Irena Mroch doprowadziła do wyrównania i oba zespoły na drugą przerwę schodziły przy wyniku 3:3.

W 47. minucie karę 2 minut otrzymała gdańszczanka Hanna Samson. Podhale grało z przewagą jednej zawodniczki i zdobyło czwartego gola. Olimpia zamknęła rywalki na ich połowie boiska i wyrównała sześć minut przed zakończeniem spotkania. Sędziowie zarządzili 10-minutową dogrywkę, w której Anna Szychta strzeliła decydującego gola.

unihok

Energa Olimpia Osowa Gdańsk – MMKS Podhale Nowy Targ 5:4 (1:0, 2:3, 1:1, d. 1:0)

Skład Energi Olimpii Osowa: Karolina Littwin, Irena Mroch, Julia Jurkowska, Mariola Szarmach, Anna Chomnicka, Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Katarzyna Tołysz, Karolina Krawczyk, Weronika Noga, Anna Szychta, Anna Raczkowska, Monika Krajewska, Karolina Damps, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Dominika Marzec, Agnieszka Ławicka, Anna Romanowska, Karolina Herman, Maja Stenka, Weronika Ząbczyk, Ewelina Nowaczyk, Monika Kraus, Monika Konopka.

Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.

W meczu o 3. miejsce MLUKS Jedynka Trzebiatów pokonała KS Szarotkę Nowy Targ 7:4.