Unihokej: gdańszczanki mocne w reprezentacji

W dniach 4-8 lutego w Poznaniu odbyły się eliminacje do mistrzostw świata w unihokeju kobiet. Reprezentacja Polski, z siedmioma zawodniczkami Energi Olimpii Osowa Gdańsk w składzie, awansowała do turnieju finałowego.

Europa została podzielona na trzy grupy. Rywalizacja odbywała się równolegle w Polsce, Słowacji i na Łotwie. O awans walczyło 17 państw.

Polki rywalizowały z Niemkami, Holenderkami, Estonkami i Szwedkami. W pierwszym meczu przegrały 1:4 ze Szwedkami, mistrzyniami świata. Kolejne trzy spotkania były zwycięskie: 9:2 z Estonią, 9:2 z Holandią i 8:4 z Niemcami. Polska zajęła w turnieju drugie miejsce.

Unihokeistki z Gdańska, które wystąpiły w Poznaniu: Mariola Szarmach, Weronika Noga, Hanna Samson, Julia Jurkowska, Marta Chudyszewicz, Anna Raczkowska i Jagoda Wieczorek. Szarmach została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. Trenerzy Paweł i Piotr Ludwichowscy znaleźli się w sztabie szkoleniowym reprezentacji.

Turniej finałowy odbędzie się w grudniu w fińskim Tampere. Dla Polek będzie to piąta tej rangi impreza z rzędu. Najlepiej im poszło w 2011 roku – zajęły szóste miejsce.

p.l., k.g.

Od lewej: trener Paweł Ludwichowski, Weronika Noga, Julia Jurkowska, Hanna Samson, Mariola Szarmach, Anna Raczkowska, Marta Chudyszewicz, Jagoda Wieczorek.