Towarzysko w Gdańsku: Polska – Anglia 1:4

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 18 przegrała w towarzyskim meczu na stadionie MOSiR w Gdańsku z Anglią 1:4. Mecz obserwowało 1500 osób.

To było drugie spotkanie między tymi zespołami, w sobotę w Gdyni biało-czerwoni przegrali 2:3. Anglia jest mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej.

Polacy prowadzili w Gdańsku 1:0 po pięknym strzale obrońcy Kewina Pytlika z 25 metrów, ale potem dominowali Anglicy. Wyrównali po minucie – gola zdobył Dominic Solanke (Chelsea, ma za sobą debiut w Lidze Mistrzów), gdy duży błąd popełnił bramkarz Mateusz Lis.

Drugi gol był zasługą pomocnika Evertonu Ryana Ledsona, który wrzucił piłkę „za kołnierz” polskiego bramkarza z rzutu wolnego wykonywanego z odległości 30 metrów. Minęły dwie minuty i Anglia prowadziła 3:1. Lis faulował Liedsona, a karnego wykorzystał pomocnik Liverpoolu Sheyi Ojo. Czwartą bramkę zdobył również Ojo strzelając zza pola karnego.

Polska - Anglia 1:4 (1:1)

Bramki: Pytlik (10) - Solanke (11), Ledson (50), Ojo – 2 (52, karny, 70)

Polska: Lis - Pytlik (86, Jarosz), Walczak, Chruściel, Olczyk - Piechowiak (85, Skowron), Karbowy (54, Purzycki), Jagiełło, Cieślik (54, Walski), Żmijewski (46, Madrysz) - Skrzecz (74, Krauz).

Anglia: Howes - Connoly (71, Walker-Peters), Moore, Clarke-Salter, Lowe - Ledson (70, Maitland-Niles), Walsh, Onomah (82, Sims), Ojo (82, Rashford) - Armstrong (57, Ahearne-Grant), Solanke.