Towarzysko: Lechia – Dnipro 2:1

Podczas zgrupowania w Hiszpanii piłkarze Lechii Gdańsk pokonali wicemistrzów Ukrainy, Dnipro Dniepropietrowsk 2:1 (1:1).

Wicemistrzowie Ukrainy (wśród nich reprezentanci Jewhen Konoplianka – 36 meczów, Roman Zozulia – 15, Artiom Fedecki - 26) objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził po strzale z woleja Piotr Grzelczak, a w 56. minucie zwycięstwo biało-zielonym dał Antonio Colak.

Zagrało 18 zawodników. 7 piłkarzy, w tym Sebastian Mila, Grzegorz Wojtkowiak, Ariel Borysiuk i Maciej Makuszewski nie wystąpiło z powodu drobnych kontuzji.

Lechia Gdańsk – Dnipro Dniepropietrowsk 2:1 (1:1)

Bramki: Grzelczak 37, Colak 56 - Douglas 25.

Lechia:
I połowa:
Bąk - Możdżeń, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak - Dźwigała, Łukasik - Kazlauskas, Nazario, Grzelczak – Friesenbichler.
II połowa: Bąk - Możdżeń, Janicki, Rudinilson, Leković - Pietrowski, Vranjes - Wiśniewski, Colak, Nazario – Buksa.

Dnipro: Boiko - Fedecki, Douglas, Mazuch, Egidio (67, Vlad) - Matheus (74, Matos), Kankawa, Czeberiaczko (69, Polityło), Bezus (46, Gama), Konoplianka (62, Krawczenko) - Zozulia (46, Kalinić).