Tenis stołowy: złote medale mistrzostw Europy dla Niemców i Holenderek

Męska reprezentacja Niemiec po raz piąty z rzędu najlepsza w Europie.Czwarty raz z kolei tytuł mistrzowski przypadł żeńskiej ekipie z Holandii.

Męska reprezentacja  Niemiec po raz piąty z rzędu najlepsza w Europie. Czwarty raz z kolei tytuł mistrzowski przypadł żeńskiej ekipie z Holandii.

Niemcy pokonali Szwecję 3:0 w finale mistrzostw Europy w Ergo Arenie. W pierwszym pojedynku na przeciwko siebie stanęli Timo Boll (Niemcy ) i Jorgen Persson (Szwecja). Po zaciętym pojedynku wygrał Timo Boll i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Na wynik 2:0 podwyższył Dimitrij Ovtcharov w pojedynku z Paer Gerell. Tytuł dla ekipy z Niemiec zapewnił Patrick Baum, którego trener Rosskopf rzadko wystawiał w turnieju. Szwed Jens Lundvista prowadził już 2:0 , jednak zawodnik z Niemiec miał więcej siły i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.Reprezentacja Niemiec jako jedyna drużyna wygrała wszystkie swoje spotkania. Brązowe medale zdobyli zawodnicy Portugalii i Austrii.

Niemcy - Szwecja 3:0
Timo Boll - Joergen Persson 3:1 (9:11, 11:4, 11:8, 11:9)
Dimitrij Ovtcharov - Paer Gerell 3:0 (11:5, 12:10, 13:11)
Patrick Baum - Jens Lundqvist 3:2 (9:11, 9:11, 11:8, 11:8, 11:7)

W finale kobiet  zwyciężyły doświadczone Holenderki w pojedynku z ekipą Rumunii 3:0. Brązowe medale zdobyły reprezentacje Węgier i Białorusi.

Holandia - Rumunia 3:0
Li Jiao - Daniela Dodean 3:0
Li Jie - Elizabeta Samara 3:2
Elena Timina - Bernadette Szocs 3:2

Od czwartku 13.10.2011 w Ergo Arenie rozgrywane będą turnieje singlowe oraz w grach podwójnych.