Szermierka: Atena górą

We Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Polski Młodzików we florecie w kategorii do lat 14. Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu występujący w barwach UKS Atena zdobyli 6 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Gdańszczanie wygrali klasyfikację medalową.

Floret chłopców

Indywidualnie - półfinały: Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław) ? Tomasz Naruszewicz 12:3, Maciej Podralski ? Patryk Szulpin (wszyscy UKS Atena Gdańsk) 12:4. Finał: Rządkowski ? Podralski 9:2. Kolejność: 1. Rządkowski; 2. Podralski; 3. Naruszewicz i Szulpin (trenerzy: Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski). Startowało 68 zawodników.

Drużynowo - półfinały: UKS Atena Gdańsk I ? UKS Atena Gdańsk II 36:18, Kolejarz Wrocław ? Warta Muszkieterowie Poznań 33:24. Finał: UKS Atena I ? Kolejarz Wrocław 36:33. Skład UKS Atena Gdańsk I: Patryk Szulpin, Maciej Podralski, Tomasz Naruszewicz, Dawid Wójcik; trenerzy Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski. UKS Atena II (Jędrzej Krukowski, Mikołaj Rudnicki, Kacper Skrzypkowski, Marcin Wyganowski) zajął 4. miejsce. Startowało 16 drużyn.

Floret dziewcząt

Indywidualnie - półfinały: Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk) ? Adrianna Frąckowiak (KSz Wrocławianie) 12:6, Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) ? Beata Żurowska  (KSz Wrocławianie) 12:3. Finał: Wąsowicz ? Chrzanowska 12:8. Kolejność: 1. Wąsowicz; 2. Chrzanowska; 3. Frąckowiak i Żurowska; 5. Anna Szymczak, 6. Zuzanna Matuszewska (obie UKS Atena). Startowało 60 zawodniczek.

Drużynowo - półfinały: KSz Wrocławianie ? UKS Atena I 32:12, Zjednoczeni Pabianice ? UKS Atena II  36:20. O 3 miejsce: UKS Atena I ? UKS Atena II 36:19. Finał: KSz Wrocławianie ? Zjednoczeni Pabianice 29:19. Skład UKS Atena I: Anna Jereczek, Alicja Szostakiewicz, Anna Szymczak, Julia Wąsowicz; trenerzy Adam Kaszubowski i Andrzej Witkowski. Skład UKS Atena II: Zuzanna Matuszewska, Aleksandra Niwińska, Karolina Piskorska, Sara Żelechowska; trener Adam Kaszubowski). Startowało 12 drużyn.