Siatkówka: Jarosz poprowadził do zwycięstwa

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk wygrali z Transferem Bydgoszcz 3:1 w pierwszym meczu sezonu rozegranym w Ergo Arenie. Ojcem sukcesu był reprezentacyjny atakujący Jakub Jarosz.

Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk wygrali z Transferem Bydgoszcz 3:1 w pierwszym meczu sezonu rozegranym w Ergo Arenie. Ojcem sukcesu był reprezentacyjny atakujący Jakub Jarosz.

Przebieg dwóch pierwszych setów był bliźniaczo podobny – po wyrównanym początku gospodarze w okolicach pierwszej przerwy technicznej odskakiwali na trzy-cztery punkty i utrzymywali przewagę do końca. Byli nie do zatrzymania w ataku, kończąc zbicia ze średnią skutecznością 57 procent. Lepiej radzili sobie także w bloku, a w obu tych elementach rytm wodził Jakub Jarosz.

Dziesięciominutowa przerwa wybiła LOTOS Trefl z rytmu. Po wyrównanym początku, gospodarzom przytrafiły się przestoje, tracili kilka punktów z rzędu. Decydująca okazała się seria zagrywek Maikela Salasa, podczas której przewaga gości wzrosła z dwóch do siedmiu punktów.

Na początku czwartego seta minimalną przewagę osiągnął zespół z Bydgoszczy, jednak sygnał do ataku dał swoim kolegom Maciej Zajder. Gdański środkowy w efektowny sposób zdobył dla LOTOSU Trefla trzy punkty z rzędu i gra się wyrównała. Na drugą przerwę techniczną gospodarze zeszli z minimalną przewagą, a po chwili prowadzili 20:17. Dwie przerwy wzięte w końcówce przez trenera Transferu Mariana Kardasa poderwały jego podopiecznych do walki, bydgoszczanie zmniejszyli dystans do jednego punktu, ale końcówka należała do LOTOSU Trefla. Ostatni punkt trafił na konto gdańszczan po dotknięciu siatki przez jednego z rywali. Zdecydowali o tym sędziowie po obejrzeniu wideo.

LOTOS Trefl w pierwszym meczu we własnej hali zaprezentował efektowną i skuteczną siatkówkę. Znakomicie zagrali środkowi – Zajder atakował ze skutecznością 83 procent, Bartosz Gawryszewski kończył średnio dwie na trzy piłki. Obaj zdobyli 10 punktów atakiem, dokładając również po punkcie w bloku i w zagrywce. Nieźle wyglądało również przyjęcie. Żółto-czarni odbierali zagrywki rywali ze skutecznością 62 procent, a 41 proc. serwisów zostało przyjętych perfekcyjnie.

Tytuł MVP otrzymał debiutujący w ligowym meczu w Ergo Arenie Jakub Jarosz, zdobywca 18 punktów. Wojciech Żaliński dołożył 16 punktów.

Kolejne dwa mecze LOTOS Trefl rozegra na wyjazdach. W najbliższą sobotę, 26 października, zmierzy się w Kielcach z Effectorem, a tydzień później wyjedzie do Bielska-Białej na spotkanie z BBTS. Kolejny mecz w Gdańsku - 8 listopada o godz. 19.30, z AZS Częstochowa.

LOTOS Trefl Gdańsk – Transfer Bydgoszcz 3:1 (25:22, 25:18, 16:25, 25:22)

LOTOS Trefl: Żaliński (16 punktów), Łomacz (2), Jarosz (18), Gawryszewski (12), Zajder (12), Milczarek (4), Rusek (libero) oraz Mikołajczak, M’Baye, Wierzbowski (1), Stępień.

Transfer: Portuondo (1), Wika (10), Jurkiewicz (6), Zniszczoł (6), Salas (4), Janeczek (14), Bonisławski (libero) oraz Waliński (15), Wieczorek, Nowakowski.

Gracz meczu: Jakub Jarosz (LOTOS Trefl).

Widzów: 3147.