Rugby: zwycięskie przyłożenia na Traugutta

Nowy sezon i pierwszy mecz na boisku przy ul. Traugutta, rugbiści R.C.Lechii Gdańsk rozpoczęli od zwycięstwa. Pokonali Posnanię 32:15 (10:12).

Nowy sezon i pierwszy mecz na boisku przy ul. Traugutta, rugbiści R.C.Lechii Gdańsk rozpoczęli od zwycięstwa. Pokonali Posnanię 32:15 (10:12).

Gdańszczanie w ostatnich minutach spotkania wykonali dwa przyłożenia, które zdecydowały o wyniku. Duży wpływ na grę oraz na zgranie drużyny miały zmiany, podyktowane kontuzjami podstawowych graczy. Mecz był do ostatnich minut  bardzo wyrównany, dlatego trener Grzegorz Kacała zdecydował wprowadzić do gry kontuzjowanego Piotra Piszczka. Jak się okazało, przeprowadził on najlepszą akcję spotkania, decydującą o zwycięstwie Lechii. Takich akcji na pełnej szybkości i dokładnych podaniach, nie było, niestety, dużo.

"Jak to bywa na początku sezonu, nie ustrzegliśmy się błędów, które musimy z naszej gry wyeliminować? - powiedział trener Lechii Grzegorz Kacała.