Rugby siedmioosobowe: Lechia po raz trzeci

Lechia Gdańsk po raz trzeci z rzędu zdobyła mistrzostwo Polski w rugby siedmioosobowym. W finale pokonała Budowlanych Łódź 27:15 (19:10). Mistrzostwa rozegrano w Sochaczewie.

Lechia Gdańsk po raz trzeci z rzędu zdobyła mistrzostwo Polski w rugby siedmioosobowym. W finale pokonała Budowlanych Łódź 27:15 (19:10). Mistrzostwa odbyły się w Sochaczewie.

Mecz finałowy był dla Lechii najtrudniejszy. Budowlani zdobyli pierwsze punkty z przyłożenia (0:5), ale wkrótce było 7:5 i 12:5, a potem gdańszczanie kontrolowali wydarzenia na boisku. Grała cała dwunastka zawodników. Najlepszym rugbistą turnieju wybrano Piotra Jurkowskiego (Lechia).

To trzeci tytuł mistrzowski dla gdańszczan w tym sezonie - wcześniej sięgnęli po tytuł w Ekstralidze oraz w rugby plażowym.

Rugby siedmioosobowe jest sportem olimpijskim. Debiut tej dyscypliny nastąpi podczas igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Wyniki Lechii w Sochaczewie. Mecz grupowy: RC Lechia Gdańsk - Posnania 22:5; ćwierćfinał: Lechia - RK Unisław 52:0; półfinał: Lechia - Orkan Sochaczew 31:7; finał: Lechia - Budowlani Łódź 27:15.

Skład Lechii: Piotr Jurkowski, Rafał Janeczko, Tomasz Hebda, Aleksander Nowicki, Marek Płonka, Mariusz Wilczuk, Piotr Piszczek, Karol Hedesz, Grzegorz Buczek, Bartłomiej Wójcik, Dawid Popławski, Cyprian Majcher.