Rugby plażowe: Gdańsk górą!

Zawodniczki Biało-Zielonych Ladies i zawodnicy Lechii zdobyli tytuły mistrzów Polski w rugby w wersji plażowej (drużyny pięcioosobowe). Turnieje rozegrano w Sopocie w ramach 23. Memoriału Edwarda Hodury.

Gdańskie Ladies wygrały wszystkie mecze. W eliminacjach z Czarnymi Pruszcz Gdański 6:0, AZS AWF Syrenkami Warszawa 5:0 oraz Juvenią Kraków 6:0. W półfinale pokonały Diablice Ruda Śląska 4:0, a w finale poznańskie Black Roses 2:1.

Skład mistrzyń Polski: Marlena Mroczyńska, Julita Kołodziej, Martyna Niespodziany, Hanna Lange, Laura Abucewicz, Patrycja Sierżanowska, Hanna Maliszewska, Monika Pietrzak.

Klasyfikacja końcowa: 1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk; 2. Black Roses Poznań; 3. AZS AWF Syrenki Warszawa; 4. Diablice Ruda Śląska; 5. Delia Atomówki Łódź; 6. Warsaw Ladies Frogs; 7. Tygrysice Orkan Sochaczew; 8. Juvenia Kraków; 9. Błyskawice Rugby Wrocław; 10. Czarne Pruszcz Gdański.

W turnieju męskim w półfinale Lechia Gdańsk pokonała Czarnych Pruszcz Gdański 4:1, a w finale Posnanię 5:1.

Skład mistrzów Polski: Grzegorz Buczek, Łukasz Doroszkiewicz, Sebastian Kacprzak, Igor Olszewski, Marek Płonka, Mateusz Zajkowski, Piotr Piszczek, Patryk Narwojsz, Rafał Torkowski, Tomasz Rokicki.

Klasyfikacja końcowa: 1. Lechia Gdańsk; 2. Posnania; 3. Ogniwo Sopot; 4. Czarni Pruszcz Gdański; 5. Alfa Bydgoszcz; 6. AZS AWFiS Gdańsk; 7. Skra Warszawa; 8. Obeliks Bełchatów.

Najliczniej obsadzony był turniej otwarty Sopot Beach Rugby. Wzięło w nim udział 20 amatorskich drużyn. Lechia Weterans zajęli piąte miejsce.